Bademli Köyü bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Bademli Köyü Aktiviteleri

Bademli kıyıları ve plajları deniz tatil için büyük fırsatlar sunmaktadır.Bademli Köyü Aktiviteleri

Bademli kıyıları ve plajları deniz tatil için büyük fırsatlar sunmaktadır.
Bademli'de yapılacak aktiviteler arasında balık restoranlarında balık keyfi, deniz keyfi, mehtaplı gece tekne turu ve doğa yürüyüşleri başta gelir.

Dikili’nin sembolü olan zeytinyağıyla servis edilen balıklar Bademli’de her zaman taze ve çok lezzetlidir. Ayrıca Bademli köyüyle ünlü olan “koruk şerbeti”nin de tadına bakabilirsiniz burada.

Bademli, aynı zamanda diğer pek çok Ege beldesi gibi kaplıca özelliği gösteriyor. En ünlü kaplıcası Bademli Deniz Ilıcası’dır. Bademli’den Denizköy’e doğru 3 kilometre giderek buraya ulaşabilirsiniz. Bademli Ilıcasının kaynak suyu sıcaklığı 65 derece, deniz ve açık kaynak suyunun sıcaklığı ise yaklaşık 42 derecedir. İçinde arsenik bulunan suyun romatizma, böbrek taşı ve cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Mükemmel açık hava manzarasına şahit olmak isterseniz de size bir tavsiyemiz olacak. Barışkent’e gidip buradaki yamaçtan kenti kuş bakışı izleyebilirsiniz. Uzun sahil şeridi ve kumsalın davet edici görüntüsü sizi sarhoş edebilir. Hava açık ise karşı yakada Midilli Adası'nın sahillerini de görebilirsiniz.

Ek olarak, dünya literatürüne girmiş olan Atatürk Botanik Bahçesi de kenti ve körfezi yeşillikler arasından seyretmeye devam etmek isteyenleri bekliyor. Burada üç binden fazla çeşit bitki ve ağaç bulunuyor. Tam bir renk cümbüşü sunan bahçeyi görmenizi tavsiye ederiz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın