Antakya Harbiye bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Antakya Harbiye Aktiviteleri

Antakya Harbiye, pırıl pırıl şelaleleri ve yemyeşil doğasıyla tam bir huzur başkenti...Antakya Harbiye Aktiviteleri

Antakya Harbiye, pırıl pırıl şelaleleri ve yemyeşil doğasıyla tam bir huzur başkenti...
Yayladağı’nda piknik yapabilirsiniz: Yayladağı’nın tepesine çıkmak isterseniz 16 kilometrelik bir patika sizi bekliyor olacak. Fakat dağın eteklerinde pek çok piknik yeri mevcut Oldukça serin bir havaya sahip bu bölgede dinlenebilir, piknik yapabilir veya trekking yapabilirsiniz. Yayladağı oldukça sevimli bir sınır kasabası. Tek bir ana caddesi ve küçük küçük dükkanları var.

Yöresel Hatay lezzetleri: Harbiye’ye gelmişken yöresel Hatay yemeklerini deneyebilirsiniz. içli köfte, oruk, öcce, ekşili börülce, aşur, ekşi aşı, cevizli biber (muhammara), kaytaz böreği, bakla ezmesi, beyaz kabak boranisi ve katıklı ekmek bunlardan en çok bilinenleri.

Şelalere gidin: Yayladağı'ndan aşağıya vadiye akan sular içerisinde kurulan masalarda oturup şelalelerin akışında serinleyebilirsiniz. Sandalyelerden ayaklarınızı suya sokmanız da mümkün. Pek çok piknik yeri de mevcut. Demli çay içebilirsiniz burada.

Harbiye ipeği alın: Harbiye, ipek üretimiyle oldukça ünlü. Dönmeden önce kendinize yüzde yüz ipek kravat, gömlek veya şal alabilirsiniz.

Defne ürünleri: Malum, Harbiye önceleri Daphne olarak anılmaktaydı. Burada pek çok defne ağacına rastlamak da mümkün. Bu sebeple defne yağı oldukça ünlü. Dönerken defne yağı veya sabunu alabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın