En lezzetli Amasra yemekleri ve Amasra neyi meşhur

Amasra'nın Neyi Meşhur

Karadeniz’in birbirinden güzel plajlarının keyfini çıkarabileceğiniz bir noktadır Amasra.

Amasra'nın Neyi Meşhur

Karadeniz'in birbirinden güzel plajlarının keyfini çıkarabileceğiniz bir noktadır Amasra.

Doğasının yanı sıra tarihiyle ve yöresel yemekleriyle de beğeni kazanan Amasra, sadece yaz aylarında değil, her mevsim tatilciler tarafından tercih edilir. Amasra'nın neyi meşhur, hangi yemekleri ünlü gibi sorulara bu sayfamızda cevap vereceğiz.

Amasra Pazarları: Amasra, çarşılarıyla ön plana çıkan bölgelerden biridir. Turistlerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği Amasra Galla Pazarı ve Amasra Çekiciler Çarşısı'nda zaman geçirebilir, sevdiklerinize ve kendinize hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Amasra Salatası: Salatalarıyla meşhur olan Amasra'da daha önce yemediğiniz salata çeşitlerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Deniz kıyısı boyunca sıralanan lokantalardan birine girerek özenle yapılan 20'den fazla malzemeyle hazırlanan Amasra salatasını yiyebilirsiniz.

Balık Tava: Amasra'nın mutfağında önemli bir yere sahiptir balık. Özellikle balık tava oldukça meşhurdur. Tatiliniz sırasında balık tavanın tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Hatta salatanızı balık tavanın yanına söylerseniz büyük bir ziyafet sizleri bekliyor olacak.

Gürcüoluk Mağarası: Amasra'ya 10 kilometrelik bir mesafede yer alan ~Gürcüoluk Mağarası bölgenin en ünlü noktalarından biri. 169 metrelik bir uzunluğa sahip olan mağara tek galeriden meydana geliyor. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz mağarayı gezi listenize dahil edebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Zarafetin en güzel örneği

-