Alsancak Görülecek Yerler

İzmir’in en modern semtlerindendir AlsancakAlsancak Görülecek Yerler - Alsancak En İyi 10 Yapılacak Şey

İzmir'in en modern semtlerindendir Alsancak
Konak ilçesine bağlıdır ve İzmir'in en yaşanılası semtlerindendir Alsancak.

Alsancak'a trenle gelip tarihi Alsancak Garı'nı görebilirsiniz. Bu gar Türkiye'nin en eski ikinci garıdır ve tarihi önemi büyüktür.

Alsancak'taki ikinci durağınız ise İzmir kordon olabilir. İzmir'in en güzel sahil şeridine bu ad verilmektedir ve konak ilçesi sahili boyunca boylu boyunca uzanmaktadır. Burada pek çok cafe ve restoran bulunmaktadır. Bu mekanlardan dilediğiniz birinde oturabilir ve denize karşı çayınızı yudumlayıp hoş saatler geçirebilirsiniz hem de İzmir'in sıcağından biraz olsun uzaklaşmış olabilirsiniz.

Yemek yeme veya alışveriş amacıyla Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ni de gezebilirsiniz. Burada da çok çeşitli restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz irili yfaklı mağazalar da buradadır.

Alsancak, pek çok etnik grubun bir arada yaşadığı bir yerleşim yeridir. Bu sebeple de bölgede pek çok kilise bulunmaktadır. Bu kiliseleri de dolaşabilirsiniz. Hoş mimarilere sahip olanları mevcuttur.

Gündoğdu Meydanı'nda bazı özel günlerde konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu günlere denk gelirseniz bu meydanda da hoşça vakit geçirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın