Alanya Marina, Alanya tesis profili ve Alanya Marina hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.
10puan

Tesis Konaklama Fiyatları

- tarihleri arasında geçerli gecelik en uygun fiyatlar.

  Fiyatlar Hakkında Önemli Bilgi

  Yukarıdaki fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Tesiste veya operatörde değişiklik gösterebilir.

  Alanya Marina

  İstanbul'dan başlayan ve Ege denizi kıyıları boyunca güneye inen Yatçılık güzergahı, Antalya körfezi doğusunda yer alan Alanya Marinası ile 70 deniz mili daha doğuya ilerledi. Mayıs 2009 tarihinden sonra daha çok sayıda yatçı Alanya Yat Limanında tüm hazırlıklarını gözden geçirdikten sonra Anamur Burnunu geçerek Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Yeşilovacık, Kumkuyu, Girne, Mersin ve İskenderun yat limanlarına / limanlarına doğru seyredebilecekler ve ülkemizin Doğu Akdeniz kıyılarını ve KKTC nin Girne sahillerini daha rahat ziyaret edebilecekler.

  Alanya Yat Limanı proje çalışmaları, Müfit Kaptanoğlu, Numan Gümrükçüler ve Ali Dizdaroğlu'nun içinde bulunduğu Alanyalı girişimcilerin ortak bir rüyası olarak 2007 yılında başlatıldı. 2007 – 2008 yılları süresince projelendirilen Alanya Yat Limanı üst yapı inşaatı 1 Temmuz 2008 tarihinde başladı ve inşaat çalışmaları 2010 yılının yaz sezonunda tamamlanmıştır.

  287 Bağlama yerinde zincir tonoz sistemi, her bağlama yerinde elektrik, su, Tv ve telefon bağlantıları bulunacaktır. Yarı olimpik ölçüde yüzme havuzu, tenis kortları, yat kulüp binası, eğitim salonları, kapalı spor salonları ve SPA merkezi ile spor ve sosyal faaliyetler için gerekli tüm imkanların yaratılması hedeflendi. 100 Ton kapasiteli Gezer Vinç – Travel Hoist ve teknik servisi ile yatlar için kara park ve bakım onarım merkezi yaratıldı. Yat Malzeme Mağazası, Marketi, çarşı merkezi ve ATM birimi ile yat sahiplerinin tüm alışveriş ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.

  Alanya, 15.000 yaşayanı başta Almanya, İrlanda, İngiltere ve Avusturya olmak üzere 32 değişik ülkeden olan toplam 120.000 kişinin devamlı ikamet ettiği bakımlı, temiz ve düzgün gelişen bir kenttir. Şehrin her iki yanında bulunan ve kilometrelerce uzanan kumsalları en cazip özelliklerinden birisidir ve yakın çevredeki doğal güzellikler ve antik kültürlerin mirası kalıntılar bu cazibeyi artırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanında kış aylarındaki ılıman iklim koşullarının Alanya Yat Limanını, teknelerinde yaşayanlar için yeni bir kışlama merkezi yapacağını tahmin etmekteyiz. Bu nedenle Yat Limanında sunulacak çoğu hizmetler, uzun süreli teknelerinde yaşayacak yatçıların ihtiyaçlarına göre düzenlendi.

  Alanya'da yeni bir Yat Limanının doğuşunu ve Türkiye Yat Limanları arasında yerini almasını beraberce izlemek için sizleri bekliyoruz.
  Yazının devamı  

  3 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
  10
  Cennetten parça

  -

  Çok beğendim. Adeta cennetten bir parça gibi.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
  Foursquare üzerinden derlenmiştir.
  10
  Keyif alabileceğiniz mekan

  -

  Çok nezih bir ortamı var. Son derece keyif alabileceğiniz bir mekan.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
  Foursquare üzerinden derlenmiştir.
  10
  Muhteşem manzara

  -

  Manzarası tek kelimeyle muhteşem. Sessiz sakin bir ortamı var. Tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
  Foursquare üzerinden derlenmiştir.

  Tesis Özellikleri

  • Sezon AralığıSezon Aralığı Belirtilmemiş
  • Kredi KartıKredi Kartı Sorunuz
  • Taksit SayısıTaksit Sayısı 0
  • OtoparkOtopark Yok
  • İnternetİnternet Yok

  Son İncelenenler