Karabük Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Karabük civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Karabük Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Bu güzel Karadeniz şehrinde yapılacak pek çok aktivite, görülecek pek çok yer var. Siz de Karabük'ü gezmeyi planlıyorsanız Karabük'te yapılacak şeyler listemize mutlaka göz atın.

Seyahatseverlerin, özellikle doğasever gezginlerin Batı Karadeniz'deki favori adreslerinden biridir Karabük. Doğası ve tarihi ile yeni bir yer görmek isteyenler için ideal bir şehirdir.

Bu güzel Karadeniz şehrinde yapılacak pek çok güzel aktivite, görülecek pek çok yer var. Siz de Karabük'ü gezmeyi planlıyorsanız Karabük'te yapılacak şeyler listemize mutlaka göz atın. Konaklama seçenekleri için uygun Karabük otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Safranbolu, Karabük'ün ilçesi. Safranbolu gezisi Karabük'te yapılacak şeylerin ilk sırasında bulunuyor. Koruma altında bulunan bu eşsiz güzellikteki bölgede keyifli bir gezi yapabilir, dilerseniz tarihi konaklarda hizmet veren otellerde konaklayabilirsiniz.

Karabük doğa sporları yapmak için çok uygun bir coğrafyaya sahip. Trekking yapmak için İncekaya Kanyonu'na gidebilirsiniz. Kanyon'da aynı zaman yeni yapılan seyir terasına çıkıp bu doğa harikası yere tepeden bakabilir, İncekaya Su Kemeri'ni görebilirsiniz.

Eğer siz bir bisikletçiyseniz Karabük'teki adresiniz Yenice Ormanları. 7 bisiklet ve 15 yürüyüş rotası ile doğaseverler için tam bir cennet olan Yenice Ormanları'nda dilerseniz kamp da yapabilirsiniz. Çitdere Tabiat Koruma Alanı da Karabük'teki gezi listenizde mutlaka olmalı. Burada da yürüyüş, kamp, doğa fotoğrafçılığı gibi aktiviteler yapabilrsiniz.

Özellikle bahar veya yaz aylarında Karabük'teyseniz, yapılacaklar listenize Bulak Mağarası'ni görmeyi eklemelisiniz. Ülkemizin en popüler mağaralarından biri olan Bulak, 3 katta oluşan eşsiz bir doğa güzelliği.

Karabük'ün tarihi yapılarını gezip görmek isterseniz Sipahioğlu Konağı'nı ve Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni gezebilirsiniz.

Karabük'te yapılacak şeylerden biri de binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan Hadrianapolis Antik Kenti'ni gezmek. 4. yüzyıldan kalan bu antik kent Eskipazar ilçesinde yer alıyor.