Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Doğasının güzellikleri arasındaki tarihi değerleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir Afyonkarahisar.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Toplam 11 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

"Cami şadırvanındaki akustik harika"

"Uğramanızı tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

2 yorum

"Sizleri kutluyorum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Manzara harbi güzel"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Afyonkarahisar Gezilecek Yerler

Doğasının güzellikleri arasındaki tarihi değerleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir Afyonkarahisar.

Ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Afyonkarahisar, her yıl yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görmektedir. Şehre gelen turistler termal su kaynaklarından yaralanabildiği gibi, birçok tarihi değeri ve doğal güzelliği de keşfetme imkanı bulur.

Her köşesinde farklı yerler tanıyacağınız Afyonkarahisar'da gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerin sayısı fazla… Eğer bölgeye uzun bir tatil için gelecekseniz kendinize bir gezi listesi oluşturmayı unutmayın. İşte Afyonkarahisar gezi listenize dahil etmenizi önerdiğimiz yerler:

Camiler: Afyonkarahir, birçok tarihi camiye sahiptir. Yüzyıllara meydan okuyan ibadet mekanları günümüze sağlam bir şekilde gelmeyi başarmış olup, çoğu ibadete hala açıktır. Afyon Belediye çarşısında bulunan Ot Pazarı Camii, şehrin en büyük camisi olan Afyon Ulu Camii, Afyon İmaret Camii ve Mısri Camii görmenizi önerdiğimiz tarihi mekanlar arasındadır.

Şehitlikler: 1922 muharebe döneminin tanıklarından biridir Afyonkarahisar. Birçok Türk askerinin şehit olduğu bölgede savaşın izlerini unutturmamak adına şehitlikler yapılmıştır. Günümüzde bölgeyi ziyaret eden turistlerin ilk uğradıkları yerler arasındadır şehitlikler. Anıtkaya Şehitliği ve Cumhuriyet Şehitleri Anıtı görmenizi tavsiye ettiğimiz noktalar arasındadır.

Kaplıcalar: Afyonkarahisar, termal su kaynakları bakımından oldukça zengin bir bölgedir. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören kaplıcalara zaman ayırmanızı öneririz. Afyonkarahisar'a yakın konumda olan Gazlıgöl Kaplıcaları, Gecek Kaplıcası, Ömerli Kaplıcası, Heybeli Kaplıcası termal sulardan yararlanabileceğiniz noktalar arasındadır.

Karahisar Kalesi: Afyonkarahisar'ın merkezinde bulunan Karahisar Kalesi, köklü tarihiyle ve günümüzdeki sağlamlığıyla görülmeyi hak eden yapılar arasındadır. Bölgenin yüksek bir tepesine konuşlanmış olan kalenin tarihi Hititlere kadar dayanıyor. Karahisar Kalesi'ni gezi listenize muhakkak dahil etmelisiniz.

Afyonkarahisar Müzesi: Bir şehrin tarihini ve kültürünü en iyi tanıyacağınız gezileri müzeler oluşturur. Afyonkarahisar'ın tarihini gözler önüne seren ve aynı ismi taşıyan Afyonkarahisar Müzesi, sizin için keyifli bir gezi olabilir. Müzede arkeoloji ve etnografik eserler bulunuyor. Birbirinden benzersiz eserleri Afyonkarahisar Müzesi'nde görebilirsiniz.

Afyonkarahisar kadar Afyon'un diğer ilçelerindeki gezilecek ve görülecek yerler de bir hayli fazla… Eğer özel aracınız varsa Afyon'daki Eğerli Kaya Kilisesi'ni, Yedikapılar Manastırı'nı, Avdalas Kalesi'ni, Başkomutanlık Milli Parkı'nı, Çay ilçesindeki Eber Gölü'nü, Afyon Arkeoloji Müzesi'ni, Afyon Zafer Müzesi'ni, Dinar'daki Apameia Antik Kenti'ni, İscehisar'daki Dokimaia Antik Kenti'ni ve Şuhut'taki Synnada Antik Kenti'ni muhakkak görmenizi öneririz.

Afyonkarahisar gezilecek yer tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Cumhuriyet Şehitleri Anıtı
Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

-

Çok güzel

Çok güzel. Hem askerler için daha uygun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Afyon İmaret Camii
Afyon İmaret Camii

-

Cami şadırvanındaki akustik harika

Gerçekten cami şadırvanındaki akustik harika ve hayret verici. Yıllar önce imar edilmesine rağmen son teknoloji hoparlörlerden daha iyi sesi iletiyor ve şadırvandaki direklere yaslanmayan sesi duyamıyor. Ses sadece karşılıklı direklere sırtını veren kişiler arasında mikrofonla konuşuyormuş gibi çıkıyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Afyon İmaret Camii
Afyon İmaret Camii

-

Uğramanızı tavsiye ederim

Kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim. Cami şadırvanının sahip olduğu akustik hayranlık verici. Bu akustiği duymanız lazım. Şadırvanın ayaklarına karşılıklı iki kişi sırtınızı verin. Konuşun. Bakalım ne olacak?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Karahisar Kalesi
Karahisar Kalesi

-

Manzara harbi güzel

Kondisyon ve ciğer lazım oraya çıkmaya, ama manzara harbi güzel...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Afyon Ulu Camii
Afyon Ulu Camii

-

Sizleri kutluyorum

Sayın yetkililer, öncelikle başarılı çalışmanızdan dolayı sizleri kutluyorum. Bir turizm firmasında koordinatör olarak görev yapmaktayım. Türkiye genelinde farklı gezi destinasyonları oluşturmak ve bunları özgünleştirmek (isteğe göre) için önemli bir çalışma yapıyorum. Oldukça zor olan (bana göre tabi :))) böyle bir bilgi kaynağını oluşturma işinde sitenizden oldukça yararlanıyorum, bu nedenle sizlere teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla... (Eksik bulduğum bazı konuları çalışmalarımı tamamladıktan sonra sizlerle paylaşmayı arzu ederim.)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)