En lezzetli Taksim yemekleri ve Taksim neyi meşhur

Taksim Neyi Meşhur

İstanbul'un kalbinin attığı nokta olan Taksim her gün on binlerce kişinin gelip geçtiği bir yerdir. Peki, Taksim neyi meşhur?

Taksim Neyi Meşhur

İstanbul'un kalbinin attığı nokta olan Taksim her gün on binlerce kişinin gelip geçtiği bir yerdir. Peki, Taksim neyi meşhur?

Taksim, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan Beyoğlu ilçesine bağlı uyku nedir bilmeyen bir yerdir. Mega şehrin kalbinin attığı nokta olan Taksim ve Taksim Meydanı şüphesiz ki İstanbul'un dünyaca ünlü ve en popüler yeri olup gün içinde yerli ve yabancı turistler kadar İstanbulluların da ilgi gösterdiği bir bölgedir. Meydanla birleşen İstiklal Caddesi İstanbul'da kent yaşamının en iyi şekilde gözlemlenebileceği noktadır.

Taksim'in neyi meşhur diye sorarsanız, herkesin aklına ilk olarak farklı farklı şeyler gelse de birçok kişinin ilk diyeceği şey ıslak hamburger olur. Meydana ilk geldiğiniz anda sizi her köşe başında ıslak hamburger satan restoranlar ve büfeler karşılar. Taksim Meydanı'ndan başlayan ve İstiklal Caddesi'nden devam eden nostaljik tramvay da Taksim'in en ünlü simgeleri arasındadır.

İstanbul'un kalbinin attığı nokta dediğimiz Taksim gece hayatı ile de oldukça ünlüdür. Sabahın ilk ışıklarına kadar her zevke ve bütçeye göre bir eğlence mekanı bulabilirsiniz. Hareketli gece hayatının yanın da Taksim'inde dünyaca ünlü birçok restoran da hizmet vermektedir. Özellikle İstiklal Caddesi'nde yer alan Çiçek Pasajı, Balık Pazarı, Nevizade, Asmalı Mescit gibi noktalarda meyhane tarzı restoranlar ve publar oldukça ünlüdür.

Taksim'e birkaç adım uzaklıkta İstiklal caddesi, otelleri ve alışveriş merkezleri ile de oldukça meşhurdur. Dünyanın en ünlü markalarının mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Taksim ayrıca tarihi binaları, Gezi Parkı, Atatürk Kültür Merkezi, restoranları ve kafeleri ile cıvıl cıvıl bir yerdir. Ulaşım açısından da oldukça rahat bir toplu taşıma ağına sahiptir. İstanbul'un neredeyse her noktasından ulaşım aracı Taksim'e tek vesait gelmektedir. Taksim metro durağı hızlı ulaşım sağlarken, özel otobüsler de hem Sabiha Gökçen Havaalanı hem de Atatürk Havalimanı erişimi sağlamaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın