Sivrice bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Sivrice Gezilecek Yerler

Tertemiz havası, masmavi denizi, güneşin altında tembellik eden sokak kedileri, plajları, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve huzur kokan atmosferi ile adım attığınız anda şehrin karmaşasını, gürültüsünü unutturacak size Sivrice.Sivrice Tarihi Mekanlar

Tertemiz havası, masmavi denizi, güneşin altında tembellik eden sokak kedileri, plajları, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve huzur kokan atmosferi ile adım attığınız anda şehrin karmaşasını, gürültüsünü unutturacak size Sivrice.
Çanakkale Assos'a bağlı olan Sivrice, denizin maviliğine boyanmış, doğanın yeşiline saklanmak isteyenlerin uğrak adresleri arasında gelir. Tertemiz havası, masmavi denizi, güneşin altında tembellik eden sokak kedileri, plajları, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve huzur kokan atmosferi ile adım attığınız anda şehrin karmaşasını, gürültüsünü unutturacak size. Midilli Adası'na elle tutacak kadar yakın hissedersiniz Sivrice'deyken ve özellikle gece adanın ışıklarına bakarak hayallere dalarsınız.

Deniz Feneri: Çanakkale Sivrice'de en dikkat çeken ve en çok ziyaretçi alan yerlerden biridir Deniz Feneri. Burayı 2009 yılında 10 yıllığına kiralanıp, aynı zamanda da bir kütüphaneye dönüştüren yeni sahipleri diyor ki; her ülkeden her denizdeki, her göldeki deniz fenerlerinin ve öykülerinin, orada yaşayanların anıların anlatıldığı her dilden yazılmış yapıtları bir deniz feneri mekanında toplamak istedik ve Sivrice Deniz Feneri Kütüphanesi'ni kurduk. Sizde ilginç hikayeler okumak ve güzel zaman geçirmek istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sivrice Koyu: Assos'un hemen yanı başında yer alan Sivrice Koyu, doğanın sunduğu en güzel renkleri ile büyülüyor ziyaret edenleri. Masmavi denizi, gülümseyen güneşi, ılık esen rüzgarı, tertemiz havası ve birbirinden güzel yöresel tatlardan deneyebileceğiniz şirin restoranları ile bekliyor sizi bu cennet köşe.

Assos: Denizin, çiçeklerin ve zeytin ağaçlarının kokusu iç içe geçmiştir Assos'ta ve hangisinin kokusu daha baskındır anlayamazsınız. Kuzey Ege'nin çarpıcı güzellikteki yerlerinden biri olan Assos'ta yürürken çağlar öncesinde yürüyormuş, tarihin tozlu sayfalarını aralıyormuş hissine kapılırsınız. Evler, sokaklar aynı, Tanrıça Athena hala tepeden seyrediyor sanki sizi buradayken. Etrafındaki birbirinden güzel koylar ise gizli bir cennet sanki. Sakin, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan adeta Assos.

Sokakağzı: Bölgenin rengine renk katan yerlerden biride masallardan fırlayıp gelmiş kadar güzel olan Sokakağzı'dır. Burası küçük ve şirin bir Ege köyüdür. Zamanın yavaş aktığı, insanların bir yere yetişme telaşı olmadığı Sokakağzı'nda ağır çekim yaşanır sanki her şey. Büyük şehirlerdeki koşturmadan, karmaşadan sonra buradaki sakinlik sarıp sarmalar sizi. Deniz kenarında yürümek, bir ağaç gölgesinde kitap okumak, Midilli Adası manzaralı bir restoranda rakı – balık yapmak, kuş seslerini dinleyerek öğle uykusuna dalmak ve bol bol yüzmek burada yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında gelir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın