Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Assos Aktiviteleri

Assos civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Assos Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Assos, kuzey Ege'nin huzur dolu cennet köşesi...

Tarihi kenti, yıllara meydan okuyan antik tiyatrosu, lezzetli zeytin yağı, dağ kekiği, masmavi denizi, Kazdağları'ndan gelen bol oksijenli havası, gün batımı keyfi, karşısında Midilli Adası... Assos'un günümüzde tatilcileri cezbeden, tatil planlarında daha önce gidilmemişse tercihte ilk sıralara koydukları, bir gidenin her fırsatta tekrar gitmek istemesine neden olan birçok özelliği var. Konaklama seçenekleri için uygun Assos otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Öncelikle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Assos'un tarihi yapıları gezilmeli. Günümüzde halen ayakta olan Assos Antik Kenti, Assos Athena Tapınağı, Behramkale Köprüsü, Assos Antik Liman Assos'ta gezebileceğiniz tarihi yapıların başında geliyor.

Tarihi yerler gezisi tamamlandıktan sonra, günümüzde yörüklerin yaşadığı Behramkale Köyü gezilebilir. Behramkale, arnavut kaldırımlı, tarihi taş evlerin sıralandığı, sıcak, güler yüzlü insanların yaşadığı bir yer.

Köy içerisinde dağlardan toplanan kekik, zeytin yağı, lavanta ve köylü teyzelerin ördükleri patiklerden satın alabilir, köy merkezinde yöresel yemekler yapan kafe ve restoranlarda keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Behramkale Köyü gezisinden sonra şu an sular altında olan tarihi iskelenin yer aldığı, adı Antik Liman olarak geçen, köyün sağından denize doğru dik inen, araçların inebileceği dar, taş parkeli yolu takip ettiğinizde deniz kıyısında birkaç otel ve restoranın yer aldığı, tarih kokan limana ulaşırsınız.

Özellikle yaz aylarında ve hafta sonları burası iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık oluyor. Assos Antik Liman'daki restoranlarda, gün batımını kaçırmadan denize yakın bir masadan yer ayırtıp, daha önce tatmadığınız mezelerin ve balıkların keyfini çıkarabilir, çakıl plajda denize girebilirsiniz.

Assos'ta yapılacak şeylerden biri de Assos'un konaklama tesisleri bakımından en zengin koyu Kadırga'yı gezmek. Günümüzde Assos'ta mavi bayraklı sahili, koyda yer alan otellerin girişimi sayesinde tertemiz ve kum olan plajı ile Kadırga Koyu bölgede denize girmek için en çok tercih edilen yer.

Oteller genellikle Assos'un meşhur taşından yapılmış, birkaç katlı yapılar. Bahçeler geniş ve her yerde zeytin ağaçları. Düzayak bir alan olduğu için çocuklu ailelerin bölgede ilk tercih ettikleri yer Kadırga Koyu.

Assos'taki gezinizi biraz daha genişletmek isterseniz, Assos'a yakın konumda bulunan Yeşilyurt Köyü'nü ve Sokakağzı'nı da gezebilirsiniz. Yeşilyurt Köyü, eskiden Rumların yaşadığı, yüzyıllık taş yapıların halen kullanıldığı, yöresel tarhana, erişte, ev yapımı sabun gibi ürünleri satın alabileceğiniz sevimli bir köydür.

Sokakağzı, birkaç küçük otelin ve ünlü müdavimleri olan salaş restoranların yer aldığı, Assos'a araçla 15-20 dakika mesafede bir koy boyunca yer alan bir köydür.