Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Assos Gezilecek Yerler

Assos civarında görülmesi gereken 0 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Assos Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Assos Çanakkale’nin en güzel mekanlarından biri olarak özellikle de doğal güzellikleri ile dikkat çeken yerler arasında ilk sıralarda sayılabilir. Gezip görülmesi gereken o kadar çok yeri var ki insanlar her zaman bu güzel yeri görmek için akın ediyorlar. Assos’ta mavi ile yeşilin her tonuna rastlayabilir ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Çanakkale’nin Ayvalık ilçesine bağlı olan Assos bazı yerlerde Behramkale ismi ile geçer. Assos’ta gezilecek yerler denince genellikle akıllara şu yerler gelir;.

1. Behramkale.

2. Assos Antik Kenti.

3. Athena Tapınağı.

4. Antik Liman.

5. Köy Kahvesi.

6. Murat Hüdavendigar Cami.

Her yeri ayrı güzellikler ile dolu olan Assos hem yaz hem kış aylarında insanları büyülüyor. Sadece doğal güzellikleri ve denizi değil aynı zamanda zengin tarihi de bu bölgeyi özel kılıyor. Bu sebeple Assos gezi planları yaparken mutlaka Assos tarihi yerler hakkında araştırmalar yaparak bölgeye gelmelisiniz.

Konaklama için Assos otelleri size uygun olacaktır.

Bölge olarak eski zamanlardan bu yana birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer. Bu sebeple Assos tam anlamı ile bir açık hava müzesini andırıyor. Çok önemli tarihi eserleri olduğu için bunların her birini görmek için zaman ayırmalısınız. Assos tarihi mekânlar hakkında şöyle bir sıralama yapabiliriz;.

Çanakkale Assos gezilecek yerler çok fazla olduğu için gezi planlarınızı yaparken konuma göre sıralama yapmak size zaman kazandırabilir. Bu sayede birbirine yakın olan yerlere giderek kısa zamanda çok yer görebilirsiniz. Size doğası ve tarihi ile çok farklı duygular yaşatabilecek nadir yerlerden biri olan Assos’a geçirdiğiniz her anın tadını çıkarmalısınız.

Sadece Assos’un değil aynı zamanda yakın bölgelerinde güzelliklerini gezebilirsiniz. Bunun için Assos ve çevresi gezilecek yerler başlığı ile araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle Çanakkale’nin Gelibolu, Biga veya Truva Antik Kenti gibi bölgelerini de Assos gezileriniz sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Assos’ta bulunduğunuz süre içinde verimli bir gezi için Assos gezilecek yerler hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi almalısınız.

Assos her zaman hem yerli hem de yabancı turistlerin en uğrak adreslerinden biri oldu. Bunun sebebi ise hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri. Aynı zamanda turistik yerler konusunda da birçok seçenek sunabiliyor. Assos turistik yerler denince genellikle akıllara bu güzel bölgenin tarihi yapıları geliyor.

Bunlardan en önemlisi ise kesinlikle Assos antik kenti. İçinde barındırdığı yapıları ile bölgenin ne kadar zengin bir tarihe ev sahipliğini yaptığını anlıyor ve kendinizi bir anda geçmişe yolculuk yaparken buluyorsunuz. Bunun yanında Kadırga koyu, Koruoba veya İskele koyu gibi doğal güzellikler içinde temiz havanın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Assos genellikle şehrin kalabalığından ve stresinden kurtulup kendine zaman ayırmak isteyen kişilerin tercihi olan bir yer. Sessiz ve sakin yaşamının yanında doğanın insanlara kucağını açtığı ender yerlerden biri olması ise bunun en önemli sebebi.

Konum olarak ege bölgesinin en güzel yerlerinden birinde olması, tabiatın tüm güzelliklerini sunabilmesi ve en önemlisi de zengin tarihi Assos’a olan ilginin her zaman yüksek olacağını gösteriyor. Assos'ta gezilecek görülecek yerler veya tarihi mekânlar hakkında alacağınız her bilgi sizinde bu güzel ilçeyi görme isteğinizi arttıracak.

Assos Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasından yeni mekanlar keşfederek gezinizi zenginleştirebilirsiniz.