Assos bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Assos Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Antik Çağ'ın en önemli yerleşim merkezlerinden olan Assos'ta dünyaca ünlü antik kentleri ve muhteşem doğa güzelliklerini görmeden eve dönmeyin...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Assos Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Assos Antik Kenti

"Muhteşem yerler"

"Assos Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Sivrice Koyu

"Sakin ve tertemiz"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Assos Athena Tapınağı

"Stylobat 14,03 X 30,31 metre ölçülerinde olup"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Assos Tarihi Mekanlar

Antik Çağ'ın en önemli yerleşim merkezlerinden olan Assos'ta dünyaca ünlü antik kentleri ve muhteşem doğa güzelliklerini görmeden eve dönmeyin...
Assos, Edremit Körfezi ile Midilli Adası karşısında, bir volkanın eteğinde, Andezit Kayalıkları üzerinde kurulmuş, Antik çağların önemli yerleşim merkezlerindendir. Dolayısıyla da Assos'ta gezilecek antik kentler, ören yerleri, Yunan mitolojisine konu olmuş efsane yerler ve eşsiz doğal güzellikler var. Bunlar nereler diye merak ediyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz yazıya göz atmanızı öneriyoruz. Konaklama seçenekleri için uygun Assos otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Assos Athena Tapınağı: Assos'un simgesi haline gelmiş olan Assos Athena Tapınağı, Assos kalıntılarının en önemli parçasıdır. Yapının tarihi M.Ö. 530 olarak bilinmekte.

Assos Antik Kenti: Athena Tapınağı'nı da içine alan ve Assos kalıntıları olarak bilinen Assos Antik Kenti koya hakim bir tepede kuruludur ve 4 km uzunluğundaki surlarla çevrilidir. Antik kentin içinde görülebilecek diğer yapılar agora, meclis, nekropol, stoa, gymnasium ve tiyatrodur.

Hüdavendigar Camii: 1. Murat döneminde inşa edilen ve antik kentin tepesine kurulan Hüdavendigar Camii, klasik Osmanlı mimarisinden farklı bir bir yapıdır. Caminin içinde yer alan kadırga resimleri görülmeye değerdir.

Behramkale Köprüsü: Tuzla Çayı üzerinde kurulu olan Behramkale Köprüsü Assos'ta gezebileceğiniz tarihi yerler arasında. Yerel taşlardan yapılan köprünün yapım tarihi 14. yy'a dayanıyor.

Behramkale: Tarih ile doğanın muhteşem birlikteliğine şahit olacağınız Behramkale, küçük bir tarihi köy ve her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Assos'la özdeşleşen Behramkale'de limanı, sevimli mekanları, plajı gezebilirsiniz.

Kadırga Koyu: Assos'un doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlerin vazgeçilmez duraklarından biri olan Kadırga Koyu, Assos'ta mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasında. Her daim esen imbat rüzgarı ve muhteşem Midilli Adası manzarasıyla Kadırga Koyu'na hayran kalacaksınız.

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Muhteşem yerler
10

-

muhteşem yerler bayıldım birdaha gidecem tarihi asos antik kent enfes yerler mutlaka gidin

4
Stylobat 14,03 X 30,31 metre ölçülerinde olup
10

-

Stylobat 14,03 X 30,31 metre ölçülerinde olup, iki basamaklı bir krepice (krepidoma olarak da adlandırılır, Hellen tapınak platformunun dış kenar basamağıdır) oturmaktadır. Krepidoma, doğuda bir podyum biçimini alır. Basamaklar 28 cm yüksekliğindedir ve rıht yüzeyine, kabartma olarak polygonal desen yapılmıştır. Dor nizamında ve Peripteros (bir sıra sütunla çevrili tapınak) planlı tapınak, kısa kenarında 6, uzun ken.. Devamını Göster

4
Sakin ve tertemiz
10

-

Harika bir deniz. Sıcak insanlar, sakin ve tertemiz hava. Kafa dinlemek için birebir.

4
Assos Antik Kenti
10

-

Assos'a gidin, Assos otellerinden birinde kalın ve bu tarihi kenti gezmeye başlayın.