Riva Görülecek Yerler

Doğal güzellikleri, plajları, denizi ve Karadeniz’in rüzgarlı havası ile Riva yaz-kış güzel vakit geçirilebilecek tatil noktalarından biri.Riva Görülecek Yerler - Riva En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğal güzellikleri, plajları, denizi ve Karadeniz'in rüzgarlı havası ile Riva yaz-kış güzel vakit geçirilebilecek tatil noktalarından biri.
Riva'da yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Eğer yaz aylarında Riva'ya gittiyseniz köyün plajlarında denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Riva Plajı, Elmasburnu ve Su Ürünleri Plajı denize girebileceğiniz yerler. Fakat Riva'da denizde açılmak oldukça tehlikeli ve yasak. Bu nedenle bu konuda çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Riva'da yapılabilecek en güzel şeylerden biri Riva Deresi kenarındaki tesislerde, restoranlarda ve piknik alanlarında vakit geçirmek. Yemyeşil bir doğa ile iç içe olacağınız bu yerlerde sakinliği ve huzuru bulacaksınız.

Köyün tarihine tanıklık eden ve maalesef koruma altına alınmamış olan Riva Kalesi'ni gezebilirsiniz.

Tepedeki ormanlık alanlara çıkabilir, civardaki köyleri dolaşabilirsiniz.

Riva deresinde balık tutabilir, tekne gezisine çıkabilirsiniz.

Riva sualtı sporlarının yapılabildiği bir lokasyon. Eğer ilginiz varsa Riva koylarında dalış yapıp sualtı aktivitelerine katılabilirsiniz.

Sahip olduğu uygun arazi nedeniyle motor sporları için de oldukça uygun olan Riva'da keyifli ve macera dolu sürüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Elmasburun Koyu'nda kamp yapabilirsiniz.

Deniz manzaralı mekanlarda kahvaltı edebilir, Karadeniz'in en taze balıklarını tadabilirsiniz

Riva'ya yakın olan Şile ve Anadolufeneri'ni görmeye gidebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın