Oylat ve Oylat Kaplıcaları

  • Bursa / İnegöl / Oylat
10puan

Oylat ve Oylat Kaplıcaları

Bursa – İnegöl'e 30 km uzaklıkta yer alan termal cennetlerimizden biri olan Oylat ve Oylat Kaplıcaları, aynı zamanda yemyeşil bir doğaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple yıl boyunca ziyaretçi ağırlayan bölgede hem şifalanmak hem de doğayla buluşarak sakin bir gün geçirmek isteyen konuklar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnızca ülkemizden değil dünyanın çeşitli yerlerinden turist akınına uğrayan Oylat ve Oylat Kaplıcaları, romatizma ağrıları, kadın hastalıkları, cilt rahatsızlıkları, eklem, tansiyon, böbrek ve felç gibi rahatsızlıkların tedavisi gibi geniş bir fayda sağlamaktadır.

Ziyaretçilerin de bir hayli fazla olması nedeniyle Oylat bünyesinde çok sayıda termal tesis bulunmaktadır. Meydanında iki büyük hamam bulunan Oylat'ta kadınlar ve erkekler için iki ayrı hamam girişi mevcuttur. Uludağ'ın eteklerinden yaklaşık 840 km yükseklikte yer alan Oylat ve Oylat Kaplıcaları sularının özellikleri bakımından da dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Sahip olduğu suların en önemli özelliklerinden biri içilebilir olması sayesinde de şifa kaynağı sağlaması iken diğer de 40 derecede kaynayarak doğal kullanıma hazır olmasıdır.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
İnegöl / Bursa
Türkiye
Doğası harika

-

Oylat doğa olarak diğer bölgelere göre en iyisi; fakat otel olarak çok lüks oteller yok. En yeni ve lüks otel Çağlayan Otel. Aşiyan eski ve bakımsız fakat idare eder. Bir de Güven Otel var. Güven Otel bina olarak eski bir görünüm sahip fakat hem personeli hem otelin sahibi çok mütevazı, çok lüks bir otel aramıyorsanız güvene otele, otelimiz biraz konforlu olsun diyorsanız Çağlayan Otel'i tercih edebilirsiniz. Eğer sadece kalacak bir yerim olsun ve sabah kahvaltısı da olsun diyorsanız Çağlayan ve Güven Otel'in arka tarafında bulunan Yeşil Vadi Oteli'de tercih edebilirsiniz. Oylatın suyu dünyanın en iyi 2.inci suyu ve doğası harika.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)