Oylat ve Oylat Kaplıcaları

  • Bursa / İnegöl / Oylat

Oylat ve Oylat Kaplıcaları

Bursa – İnegöl'e 30 km uzaklıkta yer alan termal cennetlerimizden biri olan Oylat ve Oylat Kaplıcaları, aynı zamanda yemyeşil bir doğaya ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple yıl boyunca ziyaretçi ağırlayan bölgede hem şifalanmak hem de doğayla buluşarak sakin bir gün geçirmek isteyen konuklar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yalnızca ülkemizden değil dünyanın çeşitli yerlerinden turist akınına uğrayan Oylat ve Oylat Kaplıcaları, romatizma ağrıları, kadın hastalıkları, cilt rahatsızlıkları, eklem, tansiyon, böbrek ve felç gibi rahatsızlıkların tedavisi gibi geniş bir fayda sağlamaktadır.

Ziyaretçilerin de bir hayli fazla olması nedeniyle Oylat bünyesinde çok sayıda termal tesis bulunmaktadır. Meydanında iki büyük hamam bulunan Oylat'ta kadınlar ve erkekler için iki ayrı hamam girişi mevcuttur. Uludağ'ın eteklerinden yaklaşık 840 km yükseklikte yer alan Oylat ve Oylat Kaplıcaları sularının özellikleri bakımından da dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Sahip olduğu suların en önemli özelliklerinden biri içilebilir olması sayesinde de şifa kaynağı sağlaması iken diğer de 40 derecede kaynayarak doğal kullanıma hazır olmasıdır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Doğası harika
10

-

Oylat doğa olarak diğer bölgelere göre en iyisi; fakat otel olarak çok lüks oteller yok. En yeni ve lüks otel Çağlayan Otel. Aşiyan eski ve bakımsız fakat idare eder. Bir de Güven Otel var. Güven Otel bina olarak eski bir görünüm sahip fakat hem personeli hem otelin sahibi çok mütevazı, çok lüks bir otel aramıyorsanız güvene otele, otelimiz biraz konforlu olsun diyorsanız Çağlayan Otel'i tercih edebilirsiniz. Eğer.. Devamını Göster