Ocaklar Görülecek Yerler

Marmara Denizi’nin güney sahilinde yer alan Ocaklar, Erdek’in küçük bir tatil beldesidir.Ocaklar Görülecek Yerler - Ocaklar En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmara Denizi'nin güney sahilinde yer alan Ocaklar, Erdek'in küçük bir tatil beldesidir.

Kapıdağ Yarımadası'nın batı ucunda yer alan Ocaklar, gündüz plajlarında uzun soluklu bir serinleme ve dinlenme imkanı sunarken, akşam saatlerinde eğlence mekanlarıyla dolup taşıyor. Her kara hem de deniz yolculuğuyla ulaşım imkanına sahiptir Ocaklar ve birçok yönü ile yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği tatil noktalarından biridir.

Ocaklar'ın tertemiz havasında ve doğanın içerisinde huzurlu bir tatil planı yapıyorsanız Ocaklar'da yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteleri küçük bir kağıda not almayı unutmayın. Tatiliniz sırasında yapacağınız aktiviteler şöyle:

Ocaklar'daki tatilinizin ilk günü harika bir kahvaltıyla başlamalısınız mutlaka. Sabah erken saatlerde kalkıp, güzel bir köy kahvaltısı yaparak güne keyifli başlayabilirsiniz. Yeşilin her tonunun size eşlik edeceği kahvaltının ardından günün belli saatlerini yapacağınız aktiviteler için ayırabilirsiniz.

Kahvaltının ardından Ocaklar Plajı'na gidip, dilediğiniz saate kadar denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer tatilinizi uzun tutacaksanız eğer, ilk 2-3 gününüzü sadece serin sulara ayırabilirsiniz. Ocaklar Plajı Mavi Bayrak ödüllü olup, 3 kilometrelik bir kumsala sahiptir ve aynı zamanda Marmara Denizi'nin en temiz kıyılarından biridir.

Ocaklarda görmeden dönmemeniz gereken yerler bir hayli fazla. Ocakların doğasında yapacağınız yürüyüşler, çevre keşifleriniz bittiği zaman, bölgeye yakın olan Erdek'i keşif için listenize alabilirsiniz. Tavşan Adası, Zeytinli Adası, Kyzikos Antik Kenti Ocaklar görülecek yerlerler listenize dahil olabilir.

Ocaklar'de ne yenir sorusunun cevabı ise oldukça geniş kapsamlı. Ocaklar'da birçok lokanta bulunuyor. Ocaklar lokantalarında balıktan diğer et çeşitlerine, börekten Karadeniz mutfağına kadar birçok lezzeti tadabilirsiniz. Akşam saatlerinde deniz manzaraları mekanlarda güzel bir yemek yemeyi ihmal etmeyin. Bu arada Girit kurabiyesinin tadına mutlaka bakmalısınız.

Ocaklar'ın gece hayatı yaz sezonlarında oldukça hareketli geçiyor. Sahil kıyısı boyunca sıralanmış olan bar, disko ve gazinolarda akşam saatlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ocaklar'daki mekanlar her yaşa hitap etmekte. Canlı müzikten taverna müziğine, özgün müzikten arabesk ve halk müziğine kadar birçok müzik türünü dinleyebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Eğer daha sakin bir akşam geçirmek isterseniz, bölgedeki çay bahçelerinde vakit geçirebilirsiniz ya da kumsala gidip yıldızları seyre dalabilirsiniz.

Doğa sporları için en ideal noktalardan biri olan Ocaklar'ın tabiatını tatiliniz boyunca fotoğraflayabilir, Kapıdağ Yarımadası'nın eşsiz güzellikleri arasında atlı doğa turlarına katılabilirsiniz.

Ocaklar'da yapmanızı önerdiğimiz son aktivite ise güzel bir alışveriş. Ocaklar'ın caddelerinde kurulan tezgahlardan süs eşyaları, gümüş takılar, biblolar satın alabilir, tatil dönüşünüzde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın