İğneada Pansiyonları

En iyi 8 pansiyon, en uygun fiyatlar

İğneada Pansiyon Fiyatları

Zengin ekosistemiyle baş döndüren İğneada birbirinden etkileyici gölleri ve ormanlarıyla şehir karmaşasından sıyrılmış bölgelerden biridir.

İğneada, özellikle İstanbul'a yakınlığıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Genellikle kısa tatiller ve hafta sonları tercih edilen bir yer olan İğneada'da konaklama tesisleri mevcut. Bölgede bulunan konaklama tesislerinin sayısı az olsa da, gelen tatilcilerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Karadeniz sahillerimizin en batısında, derelerin denize döküldüğü yerlerde suyla ormanın iç içe geçtiği İğneada Longoz, 592 bitki, 224 kuş, 27 sürüngen ve 311 böcek türünün yaşam alanı.

İğneada'da genellikle tatil otelleri ve küçük işletmeler vardır. Günümüzde milli park olarak kabul edildiği için yapılaşmaya izin verilmediği gibi yeni bir otel yapımı da söz konusu değildir İğneada'da.

İğneada pansiyonları sahil kıyısı boyunca sıralanmaktadır ve genellikle oda kahvaltı veya yarım pansiyon hizmet vermektedir. İğneada pansiyonları küçük olsa da, bir ev sıcaklığını verir konaklayan misafirlerine. Pansiyon işletmecilerinin sunduğu küçük ikramlar da keyifli bir gün geçirmenize zemin hazırlar.

İğneada pansiyon fiyatları 2019 yılında çok fazla artış göstermemekle birlikte, bu yıl da her bütçeye hitap etmektedir. Sezonlar arası büyük farklara sahip olmayan İğneada pansiyon fiyatları, hafta içi ve hafta sonu fiyat farklılıklarına sahiptir. Fakat genelleyecek olursak, İğneada pansiyon fiyatları 70 TL-100 TL arasında değişmektedir.

Yağmurluğunuz ve lastik çizmeleriniz üzerinizdeyse, hemen her adımda ayrı bir keşif yapmak üzere patika yollardan birine dalın. Gürgen, kızılağaç, karaağaç, dişbudak, kayın, meşe, kavak ve söğüt ağaçlarının arasında, kimi simsiyah borazan çeklinde, kimi dev bir şemsiyeyi andıran onlarca çeşit mantarın görüntüsüyle büyüleneceksiniz. Ancak dikkat; zehirli olabilirler.

İğneada ve 7 kilometre batısındaki Limanköy'de gelişmeye başlayan eko turizm nedeniyle pek çok insan evini pansiyon olarak turizmin hizmetine sunuyor. İğneada merkezde çok sayıda otel, pansiyon ve ev pansiyonu bulunuyor. Burada otantik bir evin alt katının kafeye dönüştürüldüğü Kofra Koliba'da yöre mutfağından yemekleri tadabilirsiniz.

İğneada 2019 otel fiyatları da yıl içinde oldukça uygun. Tüm yıl hizmet veren tesisler bulunuyor ve İğneada otel fiyatları mevsime göre fazla değişiklik göstermiyor. Ancak en güzel zamanı bana kalırsa sonbahar. İğneada 2019 otel fiyatlarının da uygun olduğu pansiyon ve motellerde kalarak, bu beldenin tadını çıkarın.

Limanköy'ün ıhlamur ve meşe balını ve marmelatlarını tadın. Orman içinde, Sislioba Kalesi'ni, Demirköy'deki tarihi dökümhaneyi, Dupnisa Mağarası'nı ve Beğendik Köyü'ndeki sazdamlı tek katlı yapıları görmeden dönmeyin.