Beğendik Köyü

+ 4 Fotoğraf
4.7/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Beğendik Köyü Hakkında

Ülkemizin en batı kısmında farklı bir dünya, hiç kirletilmemiş bir deniz ve muhteşem bir doğanın olduğunu söylesek, biliyorum deyip yanlış tahminlerde bulunanlar çok olacaktır. Sizlere bu sayfamızda Trakya bölgesinin eşi benzeri bulunmayan bir noktasıdan bahsedeceğiz; Beğendik Köyü’nden. Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunan Beğendik Köyü, hiç alışık olmadığınız bir tatil yaşatacak sizlere. Bulgaristan sınırında bulunan köy, insanı büyüleyecek kadar temiz bir denize sahip. Denizin çok kalabalık olmaması, sizleri çok şaşırtacak. Günümüze bozulmadan, kirletilmeden kalmasını, denizin çok fazla bilindik bir yer olmadığının göstergesi. Beğendik Köyü’nde öyle uzun tatiller yapamazsınız. Çünkü köyde ve deniz kenarında konaklama tesisi bulunmamaktadır. Fakat bir hafta sonu aracınızla gidip, bir gün kalabilirsiniz. O bir günde inanın ruhunuz baştan aşağı yenilenecek. Demirköy-İğneada’da bu güzel denizin ardından Dupnisa Mağarası’nı ve İğneada Longozu’nu keşfe çıkabilirsiniz. Konaklama imkanlarınızı görmek ve kendinize uygun bir tesis seçmek için; Kırklareli otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4.7/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Beğendik Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
25.11.2017
Misafir
Doğa harikası
Hava beleş, su beleş, deniz beleş, gel sen de yerleş kardeş... Doğa harikası.
4/5 Mükemmel
07.09.2016
Misafir
Tenekede tavuk mutlaka yiyin
Beğendik Köyü’ne 04 Eylül 2016 tarihinde tenekede tavuk Sabri Bey ve oğlu Erdal uğramadan, tavuk yemeden dönmeyin dediler. Biz de özellikle karavan arabamla eşimle beraber gittik. Yolda arabamın lastiği patladı, inanın köydeki insanlar yardım etmek için sıraya girdiler, inanın lastiği 15 kişi ile birlikte değiştirdik, çok mutlu olduk, çok şaşırdık. Herkese çok teşekkür ederim. Böyle bir anı yaşadık. Bu arada tenekede tavuk harika idi. İğneada’ya gidip de Beğendik Köyü’nde tenekede tavuk mutlaka yiyin, tavsiye ederim, hoşça kalın.
5/5 Mükemmel
03.07.2013
Misafir
Beğendik Köyü
Çocukluklarını özlediklerinde, `Bulgaristan`\'dan yayın yapan radyolarda Bulgarca türküler dinlerken hüzünlenen öyküler dinleyeceğiniz bir köy.