Elazığ bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Elazığ Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Doğu Anadolu'nun en eski şehirlerinden olan Elazığ tarihi, doğası, köklü gelenekleri ve gelişen turizmi ile gezginlerin keşif duraklarından biri...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Elazığ Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 12 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Harput Buzluk Mağarası

"Unutulmuş bir güzellik"

"harput buzluk magarasi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Hazar Gölü Plajı

"Çok güvenilir bir yer"

"Batı plajlarını aratmayan temizlik"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Elazığ Kapalı Çarşı

"Elfida yöresel favorim"

"Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Harput Kalesi

"Harput Kalesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Hazarbaba Kayak Merkezi

"Gelin kayak yapın"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi

"Tam bir düzen içinde"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Elazığ Havalimanı

"Harika bir havalimanı"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Karakoçan Golan Kaplıcaları

"Odaları kötü bir durumda"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kömürhan Köprüsü

"Hoş yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Elazığ Tarihi Mekanlar

Doğu Anadolu'nun en eski şehirlerinden olan Elazığ tarihi, doğası, köklü gelenekleri ve gelişen turizmi ile gezginlerin keşif duraklarından biri...
Elazığ, yılın her dönemi farklı turizm olanakları sunan, Doğu Anadolu'nun en eski ve gelişmiş şehirlerinden biri. Doğası, köklü gelenekleri ve gelişen turizmi ile gezginlerin doğudaki keşif duraklarından biri olan Elazığ'da bir tatil planlıyorsanız gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın. Konaklama fırsatları için ise, Elazığ otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Harput Kalesi: Urartular döneminde kalma, Elazığ'ın simgelerinden olan Harput Kalesi geziniz sırasında mutlaka görmeniz gereken bir tarihi mekan. Süt Kalesi olarak da bilinen Harput Kalesi, Harput şehrinin güney kısmında ve Elazığ Ovası'na hakim bir tepe üzerinde bulunuyor.

Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi: Elazığ'ın ve bulunduğu bölgenin arkeolojik tarihi hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz ve eserleri görebileceğiniz Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi Elazığ'da gezilmesi gereken yerlerden.

Doğal Güzellikler: Elazığ, Doğu Anadolu'daki pek çok kent gibi birçok doğal güzelliğe sahip. Hem eşsiz güzellikte manzaralar sunan hem de mesire yeri olarak sıkça ziyaret edilen Keban Baraj Gölü ve Hazar Gölü, dünyanın en genç doğal şelalesi olma özelliğine sahip olan Çırçır Şelalesi, sadece yaz aylarında buz tutan ve Elazığ'ın en önemli turizm merkezlerinden olan Harput Buzluk Mağarası görmeniz gereken yerlerden.

Kaplıcalar: Elazığ'da kültür ve doğa turizminin yanı sıra termal turizm de gelişmekte. Şifalı kaplıca suları eşliğinde keyifli bir tatil yapmak isterseniz Ağın Kaplıcası ve Karakoçan Kolan Kaplıcası'nı ziyaret edebilirsiniz.

Hazarbaba Kayak Merkezi: Elazığ, Doğu Anadolu'da kış sporlarının parlayan yıldızlarından bir. Son yıllarda kış turizminde ilginin arttığı Elazığ'da kış sporları için Hazarbaba Kayak Merkezi ziyaret ediliyor. Siz de kış aylarında Elazığ'da bulunursanız Hazarbaba Kayak Merkezi'ni görebilirsiniz.

19 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
19
Harika bir havalimanı
5

-

Gerçekten harika bir havalimanı. Mutlaka gelip gezilmesi gereken bir yer. Ben böyle bir havalimanı görmedim. Dünyanın 8.harikası

19
Gelin kayak yapın
10

-

Çok güzel. Gelin kayak yapın. Bize para kazandırın. Kriz var. Para kazandırın Elazığ çok güzel. Vali Muharreme bekleriz. Halı sahamız mevcuttur. Topunuzu kendiniz getirin.

19
Odaları kötü bir durumda
1

-

Kaplıcanın olduğu, doğa güzel ama işletme sahiplerinin işletmecilikle alakası yok. Çevre ve nehir kenarı çok kötü. Çalışanların müşteriyle ayırt edilmesi belli değil ve hizmet ve servis sektöründen anlamıyorlar. Odaları kötü bir durumda. Bir daha gitmem ve başkalarına da tavsiyem gitmeyin.

19
Elfida yöresel favorim
10

-

Orcik tulum peyniri veya pestil almadan asla dönmem. Elfida yöresel favorim, mükemmel bir karşılama ve özlenilen samimi sohbet de cabası.

19
Manzarası harika
10

-

Çırçır Şelalesi manzarası harika. Suyu bol. Lakin oradaki suyu iyi kullanmak lazım. Örneğin suyun çıktığı dağın hemen dibinden boruları döşeyerek ovaya su getirebiliriz. Oysa suyun olduğu yerde hayat olur, yaşam olur, zenginlik olur. Batılılar ne demiş, Fırat akar, Türkler arkadan bakar. Lütfen suyun kıymetini bilelim. Saygılarımla.

19
Çok güvenilir bir yer
10

-

Ben barajı herkese tavsiye ediyorum. Gidip orada bin hafta kaldım, harika bir yer ve çok güvenilir bir yerdir.

19
Batı plajlarını aratmayan temizlik
10

-

Harput kültürünün maviyle buluştuğu küçük ilçenin büyük bir gölü. Yüzerken manzaraya karşı hayaller kurabilir, az ötede ailenizle mangal dahi yapabilirsiniz. Batı plajlarını aratmayan temizlik ve tesislerden bahsetmeye gerek bile yok. Sıcak bir Elazığ gezintisinden sonra bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız.

19
Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır
10

-

Ben bir Elazığlı olarak memleketimle her anlamda gurur duyuyorum. Dostluğu, misafirperverliği ile öne çıkan bir varlıktır benim memleketim. Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır ve herkese memleketim olan Elazığ'ı ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.

19
Mükemmel bir manzara
10

-

Sevgili Elazığlı hemşerilerim, Çırçıl Şelalesi'ndeki suyun yüzden doksanının boşa aktığını görüyorum. Oysa oradaki su kaynağını borularla Elazığ ovasına, yani tarım arazilerine verebiliriz. Hiç elektrik kullanmadan. Evet, mükemmel bir manzara, güzel bir doğa hazinesi, Allah bizlere adeta hediye etmiştir lakin kullanmasını bilmeliyiz, saygılarımla.

19
Mükemmel bir yer
10

-

Mükemmel bir yer. Şu köprüden aşağı bakarken insanın içi bir başka oluyor. Herkes gezmeli.

19
Hoş yer
10

-

Vallahi böyle hoş yer görmedim.

19
Unutulmuş bir güzellik
10

-

Gerçekten çok güzel bir yer. Ancak mağaraya götüren doğru düzgün bir tabela yok. Tek başıma gittiğim için yaklaşık 40 dakika sonra buldum mağarayı ve mağaranın içine giremedim. Çünkü doğru düzgün merdiven ve güvenlik önlemi yok. Unutulmuş bir güzellik. Çevreyi hiç sormayın çünkü mağaranın içi ve çevresi çöp dolu.

19
Tam bir düzen içinde
10

-

Şehir merkezine yakın, içerisi çok güzel düzenlenmiş. Dönemlere göre yerleştirilmiş eserleri sırayla geziyorsunuz. İlk kez tarihi koç heykelleri ile karşılaştım burada. Ayrıca bir çok devletin sikkeleri güzelce sergilenmiş.

19
Harika
10

-

Harika.

19
harput buzluk magarasi
10

-

Maalesef bir turizm acentesinin tertiplediği bir gezi ile Harput'ta bulunan, sizin de bahis konusu ettiğiniz mağaranın girişine kadar gittim. Maalesef mağaranın durumu içler acısı. Bu mağaraya girebilmek için iyi bir dağcı, tırmanıcı olmak gerekiyor. Bir defa bu mağaranın girişi bir insanın ne zorluklarla girebileceği bir genişlikte olup, girişteki merdivenler su veya buzla kaplı. Onlarca turla vasıtalar dolusu insa.. Devamını Göster

19
ahmet tarafından...
10

-

Kesinlikle ziyaret edilmesi gerekir. Su harika yalnız alabalık için az ilerisinde Fırat Alabalık Tesisleri var. Köprünün ayağının dibinde yaklaşık alabalığın 17 çeşidi var. Kavurmalısını tavsiye ederim.

19
Harput Kalesi
10

-

Elazığ'da yaşadım ama bazı yerleri hiç görmedim.

19
Çırçır Şelalesi
10

-

Güzel mi?

19
Çırçır Şelalesi
10

-

Aynen öyle ben gittim tavsiye ederim mutlaka gidin.