Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Fırat Üniversitesi
Fırat Üniversitesi - Görsel 1
Fırat Üniversitesi - Görsel 2
Fırat Üniversitesi - Görsel 3
Fırat Üniversitesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Fırat Üniversitesi Hakkında

Fırat Üniversitesi, 1975 yılında Elazığ merkezine bağlı olarak kurulan bir devlet üniversitesidir. 1967 yılında ilk olarak Elazığ Yüksek Teknik Okulu olarak açılmıştır. Elazığ’ daki yükseköğretim kurumları, 11 Nisan 1975’ de ‘’ Fırat Üniversitesi’ ’ adı ile bir çatı altında toplanmış ve Veteriner, Fen, Edebiyat Fakülteleri ile faaliyete başlamıştır.

Köklü bir geçmişe sahip olan Fırat Üniversitesi; eğitim-öğretim hayatına Elazığ’ ın ilçeleri başta olmak üzere, Bingöl, Muş ve Tunceli illeri ile Erzincan’ ın Kemaliye ilçesinde yükseköğretim kurumları açarak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ da yükseköğretimin gelişimine katkı sağlayan bir kurum haline gelmiştir.

Yaklaşık olarak 49 bin öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesi’ nde 1862 akademik personel eğitim sağlamaktadır. Fırat Üniversitesi’ eğitim-öğretim hayatına; 16 fakülte, 2 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 1 devlet konservatuarı ve 24 araştırma merkezi ile devam etmektedir.

Elazığ şehir merkezinde bulunan ve Elazığ Havalimanı’ na 15 km mesafede bulunan Fırat Üniversitesi’ nde özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Fırat Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?