Karakoçan Golan Kaplıcaları, Karakoçan

Karakoçan Golan Kaplıcaları

  • Elazığ / Karakoçan

Karakoçan Golan Kaplıcaları

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine 18 km mesafede yer alan Karakoçan Golan Kaplıcaları, her yıl binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor. Doğal zenginlikleri ile ön plana çıkan Karakoçan ilçesinin batısındaki Yoğunağaç Köyü'nde bulunan Peri Çayı'nın hemen yanı başında yer alan Karakoçan Golan Kaplıcaları, Peri Suyu ile birlikte oldukça güzel bir manzaraya sahip.

Refik Saydam Merkez Hıfsı Sıhha Enstitüsü'nün raporunda, Karakoçan Golan Kaplıcaları'nın romantizma, nevrit, poli-nevrit, kırık-çıkık, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi geldiği belirtiliyor. Madensel sular bakımından fazlasıyla zengin bir ilçe olan Karakçocan'ın Golan Kaplıcaları, hem eğlenmek hem de dinlenmek için oldukça ideal bir yer.

Yolunuz bir gün Elazığ'a düşerse eğer, Karakoçan Golan Kaplıcaları'nı da ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Odaları kötü bir durumda
1

-

Kaplıcanın olduğu, doğa güzel ama işletme sahiplerinin işletmecilikle alakası yok. Çevre ve nehir kenarı çok kötü. Çalışanların müşteriyle ayırt edilmesi belli değil ve hizmet ve servis sektöründen anlamıyorlar. Odaları kötü bir durumda. Bir daha gitmem ve başkalarına da tavsiyem gitmeyin.