Arapgir
Neredekal.com
Malatya Gezilecek Yerler
Çırçır Şelalesi

Çırçır Şelalesi

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çırçır Şelalesi Hakkında

Dünyanın en genç doğal şelalesi olan Çırçır Şelalesi, Keban Baraj Gölü’nden meydana gelmiştir. Elazığ’da bulunan Keban Baraj Gölü’nün çevresindeki alabalık tesisleri, doğanın içinde unutulmaz lezzetler sunuyor. Çırçır Şelalesi barajın kurulmasından hemen sonra meydana gelmiştir. Yolunuz Elazığ’a düşerse kesinlikle Keban Baraj Gölü’ne gidip hem Çırçır Şelalesi’ne şahit olun hem de alabalık tesislerinde dinlenip balık yemenin tadına varın. Bu arada şehirdeki Harput Kalesi’ni ve Harput Buzluk Mağarası’nı da gezinize ekleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Çırçır Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
30.12.2017
Selattin Ulgen
ÇırÇır Şelalesi mükemmel görüntüsüyle adata büyüleyici harika bi yer Gerek manzarası gerekse akarsuyu alabalığıyla bütünleşmiş bir define hazinesini andırıyor Bunun yanında köprüde yaz oyunları için eğlenceli su tesislerinin de yapılmasını cani gönülden istiyorum eğer Güzel Elazığ’ımıza türist çekmesini istiyorsak her şey Elâzığ için herşey Türkiye için tşkler S.Ülgen
5/5 Mükemmel
30.12.2017
Selattin Ulgen
Manzarası harika
Çırçır Şelalesi manzarası harika. Suyu bol. Lakin oradaki suyu iyi kullanmak lazım. Örneğin suyun çıktığı dağın hemen dibinden boruları döşeyerek ovaya su getirebiliriz. Oysa suyun olduğu yerde hayat olur, yaşam olur, zenginlik olur. Batılılar ne demiş, Fırat akar, Türkler arkadan bakar. Lütfen suyun kıymetini bilelim. Saygılarımla.
1/5 Kötü
01.05.2017
Alev Kılıç
Berbat hizmet. Bebat kalite.
5/5 Mükemmel
24.10.2016
S.Ülgen
Mükemmel bir manzara
Sevgili Elazığlı hemşerilerim, Çırçıl Şelalesi’ndeki suyun yüzden doksanının boşa aktığını görüyorum. Oysa oradaki su kaynağını borularla Elazığ ovasına, yani tarım arazilerine verebiliriz. Hiç elektrik kullanmadan. Evet, mükemmel bir manzara, güzel bir doğa hazinesi, Allah bizlere adeta hediye etmiştir lakin kullanmasını bilmeliyiz, saygılarımla.
5/5 Mükemmel
20.12.2015
merve
Mükemmel bir yer
Mükemmel bir yer. Şu köprüden aşağı bakarken insanın içi bir başka oluyor. Herkes gezmeli.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör