Düzce bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Düzce Gezilecek Yerler

Düzce, doğaseverlerin her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih ettiği kaçış noktalarından biri.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Düzce Gezilecek Yerler

Toplam 17 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Aktaş Şelalesi

"Hiç memnun kalmadık"

"Hayal kırıklığı..."

5.0

Misafir yorumu

5 yorum

Samandere Şelalesi

"Nasıl gidebilirim?"

"Yol yapılıyor"

9.0

Misafir yorumu

4 yorum

Akçakoca Ceneviz Kalesi

"Bakımı yapılmamış"

"Kalede hiç görevli yok"

4.3

Misafir yorumu

3 yorum

Kurugöl Kanyonu

"Usame uzun tarafından..."

"İnsanın ömrüne ömür katan köy"

6.7

Misafir yorumu

3 yorum

Fakıllı Mağarası

"Gerçekten etkileyici"

"Fakıllı Mağarası"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Hemşin Cami

"hemsin cami"

"Hemşin Cami"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Aydınpınar Şelalesi

"Manzaraları şahane"

"İlaç gibi bir yer"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Akçakocada Denize Girilen Plajlar

"Karaburun Plajı tavsiye edilir"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Melen Çayı

"Bağımlılık yapar"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Konuralp Müzesi

"Düzce daha iyi tanıtılmalı"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Düzce Tarihi Mekanlar

Düzce, doğaseverlerin her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih ettiği kaçış noktalarından biri.
Düzce, doğaseverlerin yaz kış, her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih ettiği kaçış noktalarından biri. Özellikle trekking, rafting, safari gibi doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız Düzce sizin için vazgeçilmez bir adres olacak. Aynı zamanda konaklama imkanları için Düzce otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Siz de bir hafta sonu kaçamağı yapıp bu doğa harika şehri keşfetmeyi planlıyorsanız Düzce'de gezilecek yerler listemize göz atmadan yola çıkmayın.

Melen Çayı: Düzce, Marmara bölgesinde rafting denince akla ilk gelen yerlerden biri. Melen Çayı rafting tutkunlarının vazgeçilmez adresi. Özellikle mart-nisan-mayıs aylarında debisi yükselen Melen Çayı'nda rafting yapmak hem adrenalin hem de keyif dolu bir aktivite.

Kurugöl Kanyonu: Düzce'nin keşfedilesi doğal güzelliklerinden biri de Kurugöl Kanyonu. Özellikle doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız bu kanyonu mutlaka görün. Bahar aylarında kanyonda yürüyüş yapmak e çevredeki doğa güzelliklerini keşfetmek oldukça keyifli.

Şelaleler: Düzce kelimenin tam anlamıyla bir şelale cenneti. İrili ufaklı, küçüklü büyüklü birçok şelalenin olduğu Düce'de doğaseverlerin keşif rotalarında Aydınpınar Şelalesi, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi ve Aktaş Şelalesi mutlaka bulunuyor.

Akçakoca Ceneviz Kalesi: Düzce'nin tarihi güzelliklerini keşfetmek isteyen gezginler için tavsiye edeceğimiz en önemli durak Akçokoca Ceneviz Kalesi. Düzce'nin turistik beldelerinden olan Akçakoca'daki kale geçtiğimiz yıllarda restore edilerek turizme kazandırıldı. Harika bir manzara sunan Ceneviz Kalesi'ni gezdikten sonra burada piknik de yapabilirsiniz.

27 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
27
Yenileme çalışmaları bitti
10

-

Akçakoca Ceneviz kalesi 5 yıldır yenileme çalışması yapılıyordu 2021 yılından itibaren misafirlerimize açıldı hep yeni haliyle inanmazsınız buyurun gelin Akçakoca ya

27
Hiç memnun kalmadık
1

-

31.07.2020 kurban bayramının 1.günü gittik ama hiç hiç memnun kalmadığını buradan belirtmek istedim küçük tesis gibi bi yer yapmışlar ve insanlardan otopark ücreti alınıyo 10 tl şelaleye gitmeden aracınızı oraya bırakıyorsunuz bir de size göya bilgi veriyolar şelale hakkında külliyen yalan beyanat 700 mt yürüyeceksiniz önünüze dere çıkacak sakın geri dönmeyin dereyi geçin devam edin hemen orada şelale diyolar ve kül.. Devamını Göster

27
Karaburun Plajı tavsiye edilir
5

-

Kale Plajı çok küçük bir plaj, doğal güzelliği var ama denizi yaramaz, çok dalgalı ve acayip taşlı, biz de 15-20 km ileri Karaburun plajına gittik, hakikatten güzelmiş, hem çok uzun, hem kumlu ve 50 metrede adam boyuna ancak geliyor... Bir de denizin tuzu mu az nedir yakmıyor adamı.

27
Hayal kırıklığı...
2

-

Aktaş Şelalesi tam bir hayal kırıklığı. Dar ve kötü köy yollarından kıvrıla kıvrıla ulaştığınızda otopark için 10 TL alınıyor. Temiz bir tuvalet yok. Şelaleye 1 km inişli çıkışlı orman yolu ile ulaşılıyor. Şelale denilen yerin suyunu çalmışlar. İncecik bir su ve hayal kırıklığı. Şelale yakınında oturup dinlenmeye taş bile yok. Tavsiye etmiyorum. Onun yerine Cumayanı mesire alanına gidin. Doğatepede mis gibi pide yiy.. Devamını Göster

27
Arabanızı dışarı park edin
10

-

Aydın Camping adı altında saçma bir işletme kurulmuş şelalenin başına. Şelale sırf arsalarının yolu üzerinde diye hak görmüşler kendilerine otopark ücreti adı altında insanlardan para almaya utanmıyorlar. Üstelik müşteri memnuniyeti nedir bilmiyorlar. Giderseniz eğer şelaleye arabanızı dışarı park etmeyi unutmayın.

27
Bakımı yapılmamış
1

-

Bu sayfadaki fotoğraf ya başka yere ait ya da çok çok seneler önce çekilmiş hali. 4 Ekim 2016 tarihinde oradaydık. Etrafta görülecek hiçbir şey kalmamış. Aşırı derecede büyüyen, bakımı yapılmamış ağaçlar nedeniyle hiçbir şey görünmüyor. Bir de bakım onarım çalışması var diye surun girişi kapatılmış. Etraf, çöplüğe dönmüş. Oraya kadar boşuna gitmişiz.

27
İncecik bir su akıntısı
2

-

Gidiş yolu çok kötü. 1 km dağ, bayır yürümek gerekli. O kadar yorulmaya değecek bir mekan değil. İncecik bir su akıntısı, şelale demeye 1000 şahit gerekli. Sakın gitmeyin.

27
Usame uzun tarafından...
10

-

Tek kelime ile mukemmel bir yer.

27
Kalede hiç görevli yok
2

-

Etraf çöplük. Türk bayrağı çok küçük. Yönlendirme tabelaları çok yetersiz. Kalede hiç görevli yok. Adeta terkedilmiş kaderine.

27
Doğa harikası
8

-

Harika bir yer. Doğa harikası, ailenizle piknik yapılacak piknik masaları, sadece arabasını seven hoşnut olmayabilir. Yolun yarısı patika yolu desem abartmam.

27
Manzaraları şahane
10

-

Alabalık tesisleri öyle mükemmel yerlere yapılmış ki manzaraları şahane. Yemek üzerine güveçte mantarlı ve kaşarlı alabalığı özellikle tavsiye ederim.

27
Bağımlılık yapar
10

-

Hiç denemediyseniz bir deneyin. Bağımlılık yapar.

27
Nasıl gidebilirim?
10

-

Samandere Şelalesi'ne giden yol yapıldı mı? Düzce Merkez'den buraya nasıl gidilir? Direk buraya giden araba var mı? Rica etsem ayrıntılı şekilde açıklar mısınız? Nasıl gidebilirim?

27
Gerçekten etkileyici
10

-

Ağustos 2015 tarihinde gitmek nasip oldu. Gerçekten etkileyici. 30 derece hava sıcaklığı varken bile içerisi buz gibi. İnsanın çıkası gelmiyor.

27
İlaç gibi bir yer
10

-

Görülmeye değer, yeşili sevenler için ilaç gibi bir yer.

27
İnsanın ömrüne ömür katan köy
8

-

İnsanın ömrüne ömür katan köy. Gençliğimde fındık topladım. Eniştemlerin köyü aynı zamanda. Vatanımızın her yeri güzeldir. Köye gittiğinizde otel yok ama her ev eski de olsa misafirperverler. Yani oteli bol.

27
Yol yapılıyor
6

-

TBMM Fotoğrafçılık Kulübü Eğitim çalışmaları için az önce Düzce İl Kültür Müdürü Sayın Özcan Budak ile görüştüm. "yol yapılıyor, gitmeye değer " dedi. Rota Samandere

27
Yolları yapılıyor
10

-

Yolları yapılıyor şu anda... :)

27
Yolu yok denecek kadar bozuk
10

-

Her şey iyi güzel de yolu yok. Gideceklere duyrulur.

27
Adresi nedir?
2

-

Adresi yazar mısınız, Kurugöl Kanyonu nerede?

27
Düzce daha iyi tanıtılmalı
8

-

Düzce ilimizin tarihi yerlerini daha iyi tanıtabiliriz, örneğin reklamlarla.

27
hemsin cami
10

-

Seneler önce Akçakoca'nın turizm alanında kalkınması için üç merkez seçmiştik. Evliya Camii ve piknik alanı, Hemşin Cami ve piknik alanı, Çayağzı Köyü ve piknik alanı. Bu üç köy ticaret merkezleri olacak, her birinin çevresinde en az 6-8 köy halkına meslek eğitimi verilecek, küçük kooperatifler kurulacaktı. B.. Devamını Göster

27
Fakıllı Mağarası
10

-

Kendimi zaman tünelinin içerisine girmiş gibi hissettim. Yazın o kadar serin ve güzel ki. Çok etkileyici bir atmosferi var. Astım, bronşit ve Akdeniz anemisi hastalarına iyi gelen bir havası var. Kesinlikle görmenizi tavsiye ederim.

27
Aktaş Şelalesi
10

-

Akmayan şelale. Adeta kurumuş, sadece ince bir boru şeklinde akıyor. Aktaş köyünden Aktaş Şelalesi'ne giden yürüyüş parkuru sırasında temiz hava alabilir, doğal besinler satın alabilir, köy halkıyla muhabbet edebilir, karnınızı enfes Karadeniz yemekleri ile doldurabilirsiniz.

27
Akçakoca Ceneviz Kalesi
10

-

Şu an restore ediliyor, dışarıdan geziyor ama göremiyorsunuz. Doğusunda ve batısında yer alan mavi bayraklı plajında Karadeniz'in serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

27
Ahmet öztürk tarafından...
10

-

Hollanda'dan geldim, gezdim, gördüm, çok güzel. Tekrar geleceğim, şifalı suyu böbrek taşı düşüren özelliğe sahip. Yeşil doğal bir mekan. Saygılarımla.

27
Hemşin Cami
10

-

Cami Osmanlı ağaç işçiliğine güzel bir örnektir. İnberdeki yazılar su püskürtülerek ortaya çıkarılmıştır. Cami restoranında Kenan Okan, Hüseyin Denizgez ve Muhtar öncülük yapmıştır. Devletin katkısı çok azdır. Köylü kendi imkanları ile camiyi restore ettirmiştir. Bölgenin turizm merkezi olarak düşünüldüğü halde ne yazık ki en bol olan kendi ürünü armutu dahi pazarlayamamıştır.