Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Efteni Gölü
Efteni Gölü - Görsel 1
Efteni Gölü - Görsel 2
Efteni Gölü - Görsel 3
Efteni Gölü - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Efteni Gölü Hakkında

Düzce'nin 14 km güneybatısında bulunuyor Efteni Gölü. Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde ve Düzce Ovası'na ait akarsu ağının birleştiği bölgede yer alan Efteni Gölü, Büyük Melen aracılığı ile Karadeniz'e dökülüyor. Bu yönüyle Efteni Gölü'nün ekolojik açıdan oldukça önemli bir noktaya sahip olduğunu söyleyebilmemiz mümkün.

Gölyaka'ya 2 km mesafede yer alan Efteni Gölü, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunuyor aynı zamanda. Toplam 150 çeşit kuşa ev sahipliği yapan Efteni Gölü, bu anlamda önemli bir kuş gözlem alanı. Efteni Gölü'nün gerçekten de muazzam bir manzarası var.

Düzce'nin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri olan Efteni Gölü'nü izlemek için çevrede pek çok seyir terası bulunuyor. Bunlardan biri de yaklaşık 162 basamağa sahip olan Toptepe yangın gözetleme kulesi.

Efteni Gölü'nü ziyaret ettikten sonra, göle 500 metre mesafede yer alan Hamaüstü Köyü'ndeki Kartal Yuvası'na gidebilir, su kenarındaki asma teraslarda lezzetli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Eğer yolunuz Düzce'ye düşerse, Efteni Gölü'nü mutlaka ama mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Efteni Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?