Beyköy
Neredekal.com
Düzce Gezilecek Yerler
Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi

+ 5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Güzeldere Şelalesi Hakkında

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yer alan Güzeldere Şelalesi, ilçe merkezine 11 km, il merkezine ise 18 km mesafede konumlanmaktadır. 1993’ten beri mesire yeri olarak kullanılan bu şelale 2011 yılında Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Bölge yılın dört mevsimi ayrı bir güzelliğe bürünürken tüm ziyaretçilerini özellikle bahar ve yaz aylarında ağırlamaktadır. Yaklaşık 130 m yükseklikten dökülen şelale Bıçkı Deresi üzerinde bulunmaktadır. Güzeldere Şelalesi’ni ismi gibi güzel yapan şeylerden biri de çevresindeki ağaç ve bitki türünün fazlalığıdır. Kayın, kestane, ceviz, karaçam, gürgen bölgede yer alan ağaç türlerinden yalnızca birkaçı iken; böğürtlen, kardelen, siklamen, kantaron otu, menekşe ve daha nicesi de bölgede yer alan bitki çeşitlerindendir. Şehir yaşamından uzaklaşmak isteyenler için muhteşem bir hafta sonu rotası sunan tabiat parkı, piknik alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Uzun doğa yürüyüşlerine çıkabileceğinize bölgede çadır kampı alanı da bulunmaktadır. Ayrıca Güzeldere Şelalesi’nde yapabileceğiniz diğer aktiviteler arasında; doğa fotoğrafçılığı, trekking, binicilik ve bisiklet yer almaktadır. Eğer piknik yapmak istemezseniz bölgede yer alan tesislerde yiyecek ve içecek servisinden faydalanabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Güzeldere Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
07.07.2016
NEJDET DEDEOÐLU
Doğa harikası
Harika bir yer. Doğa harikası, ailenizle piknik yapılacak piknik masaları, sadece arabasını seven hoşnut olmayabilir. Yolun yarısı patika yolu desem abartmam.
5/5 Mükemmel
31.07.2014
Ahmet öztürk
Hollanda'dan geldim, gezdim, gördüm, çok güzel. Tekrar geleceğim, şifalı suyu böbrek taşı düşüren özelliğe sahip. Yeşil doğal bir mekan. Saygılarımla.