Kurugöl Kanyonu

  • Düzce / Akçakoca

Kurugöl Kanyonu

Düzce'nin ilçelerinden Akçakoca sınırları içerisinde Kurugöl Köyü'nde yer alan Kurugöl Kanyonu, ziyaretçilerine muhteşem bir doğal ortamın yanı sıra trekking ve uzun yürüyüşlere elverişli bir alan sağlamaktadır. Akçakoca ilçe merkezine yaklaşık 14 km mesafede yer alan kanyon, bölgenin nefes alanlarından biridir. Kanyonun bulunduğu alanın mesire yeri olması 2006 yılına, tabiat parkı ilan edilmesi ise 2011 yılına uzanmaktadır.

Kurugöl Kanyonu'nun ziyaretçilerini genellikle doğa tutkunları ve günübirlik kaçış rotası arayışında olanlar oluştursa da aslında bölgede yapılabilecek aktivitelerin sayısı bir hayli fazladır. Bu aktiviteler arasında foto-safari, kaya tırmanışı ve trekking yer almaktadır. Parkta yürüyüş parkurları bulunmakta ve etrafı gürgen, meşe ve kayın ağaçları ile çevrelenmiştir. İçerisinden şelale de bulunan Kurugöl Kanyonu, hem görsel anlamda muhteşem bir şölen sunmakta hem de siz ziyaretçilerini günlük yaşamın getirdiği tüm stresten uzaklaştırmaktadır. Kanyonun en çok ziyaretçi ağırladığı dönemler ise bahar ayları ve yaz dönemidir.

Üstelik bir de kanyonun girişinde çeşitli Karadeniz lezzetlerinin yanı sıra ve alabalık yiyebileceğiniz restoranlar bulunmaktadır.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Usame uzun tarafından...
10

-

Tek kelime ile mukemmel bir yer.

3
İnsanın ömrüne ömür katan köy
8

-

İnsanın ömrüne ömür katan köy. Gençliğimde fındık topladım. Eniştemlerin köyü aynı zamanda. Vatanımızın her yeri güzeldir. Köye gittiğinizde otel yok ama her ev eski de olsa misafirperverler. Yani oteli bol.

3
Adresi nedir?
2

-

Adresi yazar mısınız, Kurugöl Kanyonu nerede?