Aktaş Şelalesi

+ 7 Fotoğraf
2.5/5
Ortalama
7 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Aktaş Şelalesi Hakkında

İstanbul ve Ankara’nın sahille kesiştiği noktada yer alan Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı olan Aktaş Köyü sınırları içerisinde bulunuyor Aktaş Şelalesi. Akçakoca’nın merkezine 11 km, Aktaş Köyü’ne ise 3 km mesafede yer alan Aktaş Şelalesi, sahip olduğu zengin bitki örtüsü ile Akçakoca’da görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri olma özelliği taşıyor. Daha çok deniz turizmi açısından tercih edilen Akçakoca’nın keşfedilen en yeni doğal varlıklarından biri olan Aktaş Şelalesi, 50 metrelik bir yüksekliğe sahip. Suyun sesi eşliğinde ve çevresindeki yeşillikler arasında trekking, foto-safari gibi doğa sporları için oldukça ideal bir yer Aktaş Şelalesi. Tüm bunların yanı sıra Aktaş Şelalesi, Akçakoca’nın önemli yürüyüş parkurlarından birine de ev sahipliği yapıyor. 10 km’lik bir parkurdan oluşan yürüyüş yolu, Akçakoca çevre yolu üzerinde, Göktepe Köyü ayrımından başlıyor. Sıklıkla dere kenarını takip eden parkur, Aktaş Vadisi’ne devam ediyor ve Aktaş Şelalesi’nde son bulunuyor. Parkur, orta zorlukta ve kimi zaman su içinden geçmeniz gerekebiliyor. Olur da bir gün yolunuz Akçakoca’ya düşerse eğer, Aktaş Şelalesi’ni de görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

2.5/5
Ortalama
7 değerlendirme
Aktaş Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
0/5 Çok Kötü
01.08.2020
Misafir
Hiç memnun kalmadık
31.07.2020 kurban bayramının 1.günü gittik ama hiç hiç memnun kalmadığını buradan belirtmek istedim küçük tesis gibi bi yer yapmışlar ve insanlardan otopark ücreti alınıyo 10 tl şelaleye gitmeden aracınızı oraya bırakıyorsunuz bir de size göya bilgi veriyolar şelale hakkında külliyen yalan beyanat 700 mt yürüyeceksiniz önünüze dere çıkacak sakın geri dönmeyin dereyi geçin devam edin hemen orada şelale diyolar ve külliyen yalan sanki.ölçmüşler uzunluğunu gibi 700 mt de ne demek 2 km yürüdük patika ve yokuş aşağı ormanın içi kayaliklar toprak yığınları üst üste korkunç bi görüntü arasından tam 2 km ve önünüze dere geliyo hadi geçin de dereyi şelaleye varın ben korkumdan artık ağlamaklı oldum yemin ederim dereyi de uzun tahtalara basa basa taşlara basarak nihayet geçtik ve yürümeye devam sonrasında şelale ama etrafında ne oturacak ne dinlenecek ne manzaraya bakacak bi yer var sadece şelaleye bakıyorsunuz iki fotodan sonra yapılacak bişey yok çünkü oldukça korkunç her yer basıp geliyosunuz o yolu tekrar ben ve eşim.hiç memnun kalmadık ve size verilen bilgiler külliyen yalan dönüşte de sitem ettim.orada ki adama ama ne fayda olan oldu onlar da kendilerini savunma halindeler lütfen bilerek doğru bilgi alarak ve kimsenin sizi kaldırmasına izin vermeden gezin tozun kimse parasını ve zamanını yolda bulmuyo...
1/5 Kötü
15.08.2017
Ayfer
Hayal kırıklığı...
Aktaş Şelalesi tam bir hayal kırıklığı. Dar ve kötü köy yollarından kıvrıla kıvrıla ulaştığınızda otopark için 10 TL alınıyor. Temiz bir tuvalet yok. Şelaleye 1 km inişli çıkışlı orman yolu ile ulaşılıyor. Şelale denilen yerin suyunu çalmışlar. İncecik bir su ve hayal kırıklığı. Şelale yakınında oturup dinlenmeye taş bile yok. Tavsiye etmiyorum. Onun yerine Cumayanı mesire alanına gidin. Doğatepede mis gibi pide yiyip, nehir kenarında kahvenizi içip, yüzyıllık ağaçları resmedin.
1/5 Kötü
15.08.2017
Ayfer
Yorum Tekrarı
Bu fotoğraf çok yanlış. Artık bu görüntü yok. Fotoğrafı kaldırmalısınız. İnsanlar hayal kırıklığına uğruyor. Bu fotoğraf doğru bilgiyi yansıtmıyor.
3/5 Çok İyi
14.08.2017
Ayşe kalkış
Arabanızı dışarı park edin
Aydın Camping adı altında saçma bir işletme kurulmuş şelalenin başına. Şelale sırf arsalarının yolu üzerinde diye hak görmüşler kendilerine otopark ücreti adı altında insanlardan para almaya utanmıyorlar. Üstelik müşteri memnuniyeti nedir bilmiyorlar. Giderseniz eğer şelaleye arabanızı dışarı park etmeyi unutmayın.
1/5 Kötü
05.09.2016
Berat Karasal
İncecik bir su akıntısı
Gidiş yolu çok kötü. 1 km dağ, bayır yürümek gerekli. O kadar yorulmaya değecek bir mekan değil. İncecik bir su akıntısı, şelale demeye 1000 şahit gerekli. Sakın gitmeyin.
Daha fazla yorum gör