Aktaş Şelalesi

  • Düzce / Akçakoca

Aktaş Şelalesi

İstanbul ve Ankara'nın sahille kesiştiği noktada yer alan Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı olan Aktaş Köyü sınırları içerisinde bulunuyor Aktaş Şelalesi. Akçakoca'nın merkezine 11 km, Aktaş Köyü'ne ise 3 km mesafede yer alan Aktaş Şelalesi, sahip olduğu zengin bitki örtüsü ile Akçakoca'da görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri olma özelliği taşıyor.

Daha çok deniz turizmi açısından tercih edilen Akçakoca'nın keşfedilen en yeni doğal varlıklarından biri olan Aktaş Şelalesi, 50 metrelik bir yüksekliğe sahip. Suyun sesi eşliğinde ve çevresindeki yeşillikler arasında trekking, foto-safari gibi doğa sporları için oldukça ideal bir yer Aktaş Şelalesi.

Tüm bunların yanı sıra Aktaş Şelalesi, Akçakoca'nın önemli yürüyüş parkurlarından birine de ev sahipliği yapıyor. 10 km'lik bir parkurdan oluşan yürüyüş yolu, Akçakoca çevre yolu üzerinde, Göktepe Köyü ayrımından başlıyor. Sıklıkla dere kenarını takip eden parkur, Aktaş Vadisi'ne devam ediyor ve Aktaş Şelalesi'nde son bulunuyor. Parkur, orta zorlukta ve kimi zaman su içinden geçmeniz gerekebiliyor.

Olur da bir gün yolunuz Akçakoca'ya düşerse eğer, Aktaş Şelalesi'ni de görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Hiç memnun kalmadık
1

-

31.07.2020 kurban bayramının 1.günü gittik ama hiç hiç memnun kalmadığını buradan belirtmek istedim küçük tesis gibi bi yer yapmışlar ve insanlardan otopark ücreti alınıyo 10 tl şelaleye gitmeden aracınızı oraya bırakıyorsunuz bir de size göya bilgi veriyolar şelale hakkında külliyen yalan beyanat 700 mt yürüyeceksiniz önünüze dere çıkacak sakın geri dönmeyin dereyi geçin devam edin hemen orada şelale diyolar ve kül.. Devamını Göster

5
Hayal kırıklığı...
2

-

Aktaş Şelalesi tam bir hayal kırıklığı. Dar ve kötü köy yollarından kıvrıla kıvrıla ulaştığınızda otopark için 10 TL alınıyor. Temiz bir tuvalet yok. Şelaleye 1 km inişli çıkışlı orman yolu ile ulaşılıyor. Şelale denilen yerin suyunu çalmışlar. İncecik bir su ve hayal kırıklığı. Şelale yakınında oturup dinlenmeye taş bile yok. Tavsiye etmiyorum. Onun yerine Cumayanı mesire alanına gidin. Doğatepede mis gibi pide yiy.. Devamını Göster

5
Arabanızı dışarı park edin
10

-

Aydın Camping adı altında saçma bir işletme kurulmuş şelalenin başına. Şelale sırf arsalarının yolu üzerinde diye hak görmüşler kendilerine otopark ücreti adı altında insanlardan para almaya utanmıyorlar. Üstelik müşteri memnuniyeti nedir bilmiyorlar. Giderseniz eğer şelaleye arabanızı dışarı park etmeyi unutmayın.

5
İncecik bir su akıntısı
2

-

Gidiş yolu çok kötü. 1 km dağ, bayır yürümek gerekli. O kadar yorulmaya değecek bir mekan değil. İncecik bir su akıntısı, şelale demeye 1000 şahit gerekli. Sakın gitmeyin.

5
Aktaş Şelalesi
10

-

Akmayan şelale. Adeta kurumuş, sadece ince bir boru şeklinde akıyor. Aktaş köyünden Aktaş Şelalesi'ne giden yürüyüş parkuru sırasında temiz hava alabilir, doğal besinler satın alabilir, köy halkıyla muhabbet edebilir, karnınızı enfes Karadeniz yemekleri ile doldurabilirsiniz.