Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Kardüz Yaylası
Kardüz Yaylası - Görsel 1
Kardüz Yaylası - Görsel 2
Kardüz Yaylası - Görsel 3
Kardüz Yaylası - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kardüz Yaylası Hakkında

Düzce’ ye 48 km, D-100 karayoluna 38 km, Gölkaya’ ya 28 km ve en yakın yerleşim yerine 19 km mesafede bulunan ve şehir hayatından tamamen uzaklaşabileceğiniz bir yayla Kardüz Yaylası. Düzce’ nin Gölkaya ilçesinde yer alan Kardüz Yaylası, deniz seviyesinden 1830 metre yükseklikte ve 180 hektar alana sahip.

Kardüz Yaylası, Düzce’ nin en yüksek noktalarından birinde yer almasından dolayı kış turizmi için vazgeçilmez bir yer olarak görülüyor. Nitekim Bolu’ da yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi’ yle aynı özellikleri taşıyor Kardüz Yaylası ve kış sporları için oldukça elverişli bir yer.

Bunun yanı sıra eğer meraklıysanız jeep-safari, foto-safari, dağ bisikleti, trekking, at binme ve kampçılık gibi aktiviteler de yapabilirsiniz yaylada. Kardüz Yaylası’ nda, her yılın temmuz ayında geleneksel yayla şenlikleri de düzenleniyor.

Türkiye’ nin dört bir yanından yoğun bir katılımın gerçekleştiği yayla şenlikleri kapsamında halkoyunları oynanıyor, güreş müsabakaları gerçekleştiriliyor ve doğa yürüyüşleri yapılıyor. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Kardüz Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?