Fakıllı Mağarası

  • Düzce / Akçakoca

Fakıllı Mağarası

Fakıllı Mağarası, adını Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Fakıllı köyünden almaktadır. Düzce il merkezine 32 km, Akçakoca ilçe merkezine 8 km mesafededir. Fakıllı Mağarası toplamda 1012 metre uzunluğunda olup mağaranın 350 metresi ziyarete açıktır. Mağaraya Fakıllı köyünün içinde yer alan tabelaları takip ederek rahatça ulaşabilirsiniz.

Fakıllı Mağarası ücretli. Muhtarlığın kestiği biletle mağaraya giriş kişi başı 3TL.

Doğal oluşumlu bu mağara sarkıt ve dikitlerden oluşuyor. Demir parmaklıklar ve beton dökülmüş olmasına rağmen tavanda sızan su damlaları mağara zeminini oldukça kayganlaştırmış durumda, bu yüzden oldukça dikkatli adım atmakta fayda vardır. Mağaranın birçok yeri ışıklandırılmış bir halde.

Mağaranın en dikkat çeken odası ise beyaz oda. Beyaz oda damlataşı bakımından oldukça zengin. Mağaranın astım ve nefes darlığı gibi hastalıklarda alternatif olarak iyi geldiği de bilinmektedir.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Gerçekten etkileyici
10

-

Ağustos 2015 tarihinde gitmek nasip oldu. Gerçekten etkileyici. 30 derece hava sıcaklığı varken bile içerisi buz gibi. İnsanın çıkası gelmiyor.

2
Fakıllı Mağarası
10

-

Kendimi zaman tünelinin içerisine girmiş gibi hissettim. Yazın o kadar serin ve güzel ki. Çok etkileyici bir atmosferi var. Astım, bronşit ve Akdeniz anemisi hastalarına iyi gelen bir havası var. Kesinlikle görmenizi tavsiye ederim.