Fakıllı Mağarası

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Fakıllı Mağarası Hakkında

Fakıllı Mağarası, adını Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Fakıllı köyünden almaktadır. Düzce il merkezine 32 km, Akçakoca ilçe merkezine 8 km mesafededir. Fakıllı Mağarası toplamda 1012 metre uzunluğunda olup mağaranın 350 metresi ziyarete açıktır. Mağaraya Fakıllı köyünün içinde yer alan tabelaları takip ederek rahatça ulaşabilirsiniz. Fakıllı Mağarası ücretli. Muhtarlığın kestiği biletle mağaraya giriş kişi başı 3TL. Doğal oluşumlu bu mağara sarkıt ve dikitlerden oluşuyor. Demir parmaklıklar ve beton dökülmüş olmasına rağmen tavanda sızan su damlaları mağara zeminini oldukça kayganlaştırmış durumda, bu yüzden oldukça dikkatli adım atmakta fayda vardır. Mağaranın birçok yeri ışıklandırılmış bir halde. Mağaranın en dikkat çeken odası ise beyaz oda. Beyaz oda damlataşı bakımından oldukça zengin. Mağaranın astım ve nefes darlığı gibi hastalıklarda alternatif olarak iyi geldiği de bilinmektedir.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Fakıllı Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
22.10.2015
adem şabanoğlu
Gerçekten etkileyici
Ağustos 2015 tarihinde gitmek nasip oldu. Gerçekten etkileyici. 30 derece hava sıcaklığı varken bile içerisi buz gibi. İnsanın çıkası gelmiyor.
5/5 Mükemmel
19.08.2014
Misafir
Fakıllı Mağarası
Kendimi zaman tünelinin içerisine girmiş gibi hissettim. Yazın o kadar serin ve güzel ki. Çok etkileyici bir atmosferi var. Astım, bronşit ve Akdeniz anemisi hastalarına iyi gelen bir havası var. Kesinlikle görmenizi tavsiye ederim.