Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Odayeri Yaylası
Odayeri Yaylası - Görsel 1
Odayeri Yaylası - Görsel 2
Odayeri Yaylası - Görsel 3
Odayeri Yaylası - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Odayeri Yaylası Hakkında

Düzce’ ye 28 km mesafede yer alan Odayeri Yaylası, Düzce Merkez’ in Çınardüzü Köyü sınırları içerisinde kalıyor. 8, 5 hektarlık olan ve 1200 metre yükseklikte bulunan Odayeri Yaylası’ na Beyköy-Uğur Köyü yolu üzerinden orman yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

Odayeri Yaylası’ nda, her yılın ağustos ayında yöre halkı tarafından yayla şenlikleri düzenleniyor. Aynı tarihlerde Düzce İzci Komitesi izcilik kampı kuruyor yaylaya. Tüm bunların yanı sıra, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında, Türkiye Orman Mühendisleri Odası tarafından geleneksel doğa yürüyüşleri düzenleniyor.

Bakir kalmayı başarabilmiş ender doğal güzelliklere sahip bir yayla olan Odayeri Yaylası’ nda asırlık ağaçlar arasında kamp kurmak oldukça zevkli. Kamp kurduğunuz süre boyunca trekking, foto-safari, olta balıkçılığı gibi sayısız doğa aktivitesine katılabilirsiniz. Ayrıca at binebilir ya da dağ bisikleti gibi alternatif doğa sporları da yapabilirsiniz.

Kamp kurmak istemezseniz Orman İşletme Müdürlüğü’ ne ait olan binanın müstecir tarafında 12 yatak kapasiteli 2 adet ev pansiyonu bulunuyor. Önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla, burada da konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Odayeri Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?