Bademli Köyü bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bademli Köyü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Rüyaları süsleyen Bademli Kalem Adası, Ege’nin neden “cennet” diye adlandırıldığını bize hatırlatıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bademli Köyü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kayra Beach Club

"Faik Bey çok zevkli"

"Doğaya özen göstermeleri"

6.3

Misafir yorumu

7 yorum

Bademli Köyü Tarihi Mekanlar

Rüyaları süsleyen Bademli Kalem Adası, Ege'nin neden “'cennet”' diye adlandırıldığını bize hatırlatıyor.
Bademli tatiliniz boyunca tam bir doğa harikası olan eşsiz Ege deniziyle baş başa olacaksınız. Görülmesi gereken yerlerin başında bu nedenle de Kalem Adası gelmektedir. Buraya uğrayıp kendinizi adanın masmavi serin sularına bırakabilirsiniz.

Aya Nikola Kilisesi, Bademli'deki en enteresan yapı olma özelliğini taşıyor. Bu kilise Bademli sahilinde bulunan küçük bir ada üzerinde bulunur ve geçmişten günümüze uzanmış kalıntılarıyla ziyaretçilerinde hayranlık uyandırır.

Bademli'de denize girmek için tercih edebileceğiniz plajlar Hanımın Koyu, Pizza Plajı ve Kayra Plajı'dır.

Kaplıcaları da ziyaret edebilirsiniz ve şifalı sulardan yararlanabilirsiniz. En ünlüleri Fransız Ilıcası ve Çiftliği ile Bademli Ilıcası'dır.

Tüm bunlara ek olarak Hayıt Limanı, Aşıklar Tepesi, Köy Plajı görülmesi gereken yerlerdir

Ayrıca, araba kiralama gibi imkanınız varsa arabanızla veya dolmuşları kullanarak dikili2nin diğer önemli turistik bölgelerine de gidebilirsiniz. Turistik beldeler genellikle Ayvalık, Çandarlı ve Bergama üçgeninin arasında yer almakta olup vaktiniz müsait ise buraları da görmenizi tavsiye ederiz.

Yine Dikili üzerinden ulaşabileceğiniz Nebiler Şelalesi de çevresindeki mağaralar, yaşlı ağaçlar ve büyüleyici ortam size büyük bir doğa keyfi ve huzur verecek güzelliklerden.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Faik Bey çok zevkli
10

-

Her şey düşünülmüş her yaşa hitap ediyor. Tesis süper hizmet de harika. Faik Bey çok zevkli özellikle Faik Bey'e teşekkürler...

7
Doğaya özen göstermeleri
6

-

Doğa güzel, işletme kötü. Tuvaletler daha kötü. Giriş fiyatı 15 TL, fazla. Büfe fiyatları normal. Hiç olmazsa şezlongları sezon başında elden geçirseler. Güneşlikler rüzgarda insanın tepesine yıkılıyor. Hepsi bozuk. Doğaya özen göstermeleri, çalışanların güler yüzlü ve yardımsever olmaları çok güzel. Biraz daha özen gösterseler keşke...

7
Süper
10

-

Gerçekten müthiş güzel, harika bir cennet sanki.

7
Deniz için gidilir
6

-

Daha dün oradaydım. İşletmecisi Faik Bey sıcakkanlı biri. Deniz ve içerisine konulan duba için bile gidilir. Tek olan duş ve soyunma kabini çoğaltılmalı. Mekan aslında biraz bakım ile on numara beş yıldız olur ama o zaman da çok kalabalık ve giriş ücreti de yüksek olur.

7
Eskimiş ve yorulmuş bir mekan
2

-

Plaj tamamen dökülmüş. Hiç tavsiye etmem, yenilik istiyor. Eşyalar, yemekhane, duşlar, her şey eski. Deniz güzel fakat yeter mi? Olanaklar yok.

7
Eh
6

-

Hizmet anlayışı çok farklı ama tam bir koy denilebilir. Denizi çok güzel.

7
Plaj güzel, işletme kötü
4

-

İlk açıldığında çok güzel ve temiz bir yerdi ama maalesef işletmesi çok acayip. Bence girişte para toplamak yerine mekanı temizleyip geliştirmeye çalışsa çok daha başarılı olur. Birkaç senedir gitmedim. Bu sene gideceğim ama kesinlikle daha kötü bir durumda bulacağım. Oysaki plajın yeri çok güzel.