Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Bademli köyü Gezilecek Yerler

Bademli civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kayra Beach Club
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.1/5 Çok İyi
(7 yorum)
İzmir
Bademli Ilıcası
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Garip Adası

Garip Adası

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Bademli köyü Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İzmir’in çok rağbet gören tatil beldelerinden biri olan Dikili ilçesinde yer alan Bademli Köyü gezilecek yerler açısından zengin bir yerdir. , kaplıcaları, tarihi yerleri, muhteşem denizi ve koylarıyla ziyaret edilmeye değer bir yer. Bademli Dikili ilçe merkezine 10 kilometrelik bir mesafede bulunuyor.

Hemen karşısında Midilli adasını görebileceğiniz Bademli Köyü, İzmir ve Ayvalık arasında yer alıyor. İzmir’den Bademli yaklaşık iki saat sürüyor ve bu da Bademli’nin İzmirlilerin sık sık uğradığı tatil beldelerinden biri olmasını sağlamış. İstanbul’dan Bademli’ye gitmek içinse yaklaşık 6 saatlik bir yol kat etmeniz gerekiyor.

Asırlık zeytin ağaçlarının denizin mavisiyle buluştuğu Ege’nin en güzel noktalarından biri olduğunu söyleyebileceğimiz Bademli’nin eski adı Angelos’muş ve mübadeleye kadar bir Rum köyüymüş. Bademli Köyü tarihi yerler açısından da birçok seçenek bulunan bir yer.    .

Bademli Köyü doğal güzellikleri dışında kaplıcaları ile de tanınan beldelerden bir tanesi. Bademli Köyü kaplıcaları ve şifalı su kaynakları bolluğu sayesinde sağlık turizmi açısından da tercih edilen bir bölge. Burası huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyen kişiler için son derece ideal bir destinasyon.

İzmir Bademli Köyü elbette Ege’nin neredeyse tüm nimetlerini bir arada yaşayabileceğiniz muhteşem koyları ve plajlarıyla da bir turistik cazibe merkezi. Zeytin ağaçları arasındaki irili ufaklı tertemiz koyları, mavi bayraklı plajlarıyla Bademli’de yaz tatili bambaşka bir keyif.

Bademli ayrıca sakin bir tatil geçirerek kafa dinlemek isteyenlerin çok hoşuna gidecek birbirinden güzel kamp alanlarına da sahip bir belde.

Sizler için Bademli’nin bütün güzelliklerinin tadına varmanızı sağlayacak bir Bademli Köyü gezilecek yerler listesi hazırlamaya çalıştık. Eğer bu yıl tatilinizi Bademli Köyü’nde geçirmek isterseniz kamp alanları, pansiyonlar, oteller gibi tüm konaklama imkanlarını sitemizde detaylıca inceleyebilir ve size uygun tercihi yapabilirsiniz.

Bademli Plajı: Köyün içinden geçerek kolayca ulaşabileceğiniz plaj bölgenin en büyük koyu olan Bademli Koyu’nda yer almaktadır. Sarı ve ince yapılı kumların Ege’nin serin sularıyla buluştuğu plaj Bademli bölgesinde tatil yapanların en çok tercih ettiği plajlardan bir tanesi.

Plajda şezlong ve şemsiye kiralayacağınız tesisler de mevcut ama dilerseniz ücretsiz halk plajına kendi havlunuzu serip denizin ve güneşin tadını da çıkarabilirsiniz.

Bademli Killik Koyu: Bademli Köyü doğal güzellikleri arasında bulunan bu kilden oluşmuş kayaçlarla çevrili plajın bembeyaz ve incecik kumlarına bayılacaksınız. Ege’nin berrak suları bu kumla bir araya geldiğinde ortaya çıkan mavinin tonlarına doyum olmuyor! Plajda ücretli otopark da yer almakta.

Denizi fazla derin olmadığı için iyi yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için de son derece uygun olan bu plajda denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bademli Pissa Koyu: İzmir Bademli Köyü plajlarından olan bu koy da incecik ve sapsarı kumları, tertemiz berrak sularıyla göz dolduran bir başka plaj. Plajda şezlong, şemsiye ve yiyecek içecek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de yer almakta. Plajın ücretli bir otoparkı da bulunuyor.

Kalem Adası: İzmir ilinin Dikili ilçesinden yaklaşık 10 km mesafede bulunan Bademli Köyü’nün görmeye değer doğal güzelliklerinden bir diğeri de Kalem Adası’dır. Kalem Adası volkanik bir oluşum sonucunda meydana gelen bir adadır. Kalem Adası aynı zamanda Bademli Köyü tarihi yerler arasında da öneme sahip bir yerdir.

Güvercin Adası ve Garip Adası’yla birlikte “Arginussai Adaları” arasında bulunan Kalem Adası, M. Ö. 406 yılında yapılan ve Atina ile Sparta arasında gerçekleşen savaşa ait kalıntıların bulunduğu bir bölgedir.

Helenistik dönemin en önemli merkezleri arasında yer alan Pitane, Lesbos ve Aternus gibi adaların çevresinde yer alan Kalem Adası’na Bademli Köyü’nden kalkan teknelerle ulaşmak mümkündür. Kalem Adası’nın sularının şifalı olduğuna, buradan denize girecek olan kişilerin sağlık kazanacağına inanılmaktadır.

  Adanın mavi bayraklı kumsalından denize girebilir, burada bulunan tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz. Adayı günü birlik turlarla gezmek isteyenler rezervasyon yaptırmalıdır. Genellikle balayına çıkan çiftler tarafından tercih edilen, son derece romantik bir atmosfere sahip olan Kalem Adası’nda Ege’ye özgü mimari geleneğe sadık kalınarak inşa edilmiş taş binalarda konaklanma şansınız bulunmaktadır.

Kalem Adası ayrıca çevrede dalış yapmak isteyenler için de imkanlar sunmaktadır.

Bademli Deniz Ilıcası: Bademli Köyü kaplıcaları ile de turistik bir cazibe merkezi haline gelen bir belde. Bademli Köyü’ndeki en önemli yerlerden biri de şüphesiz Bademli Ilıcası. Eski adı Aiolis Ilıcası olan Bademli Ilıcası, asırlık zeytin ağaçlarıyla çevrelenmiş bir yoldan geçtikten sonra karşınıza çıkacak.

Deniz kıyısında bulunan ılıca, antik dönemlerden beri insanları kendine çeken şifalı sulara sahip. Ilıcanın su kaynakları havuzlardan oluşuyor. Bu ılıcanın ülkemizdeki diğer ılıcalardan en önemli farklarından biri de bölgenin birinci dereceden arkeolojik sit alanı olması nedeniyle üzerinde herhangi bir tesis bulunmaması.

Ilıcadaki arkeolojik kalıntıların büyük bir bölümü hamam olarak kullanıldığı Roma döneminden kalma. Bademli Ilıcası’nın şifalı sularının romatizma, böbrek taşı ve cilt hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği düşünülüyor.

Tatilinizi Dikili Bademli Köyü’ne geçirmeye karar verdiyseniz Bademli Ilıcası’nın bin yıllardır sağlık dağıtan sularından faydalanmayı ve bölgedeki tarihi eser kalıntılarıyla oluşan muhteşem atmosferini koklamayı unutmayın.

Tatilinizi geçirmek için seçtiğiniz yer eğer Bademli Köyü olursa, Hanımın Koyu, Hayıtlı Koyu ve Kayra Plajı gibi muhteşem kumsalları ve mavinin binbir rengini deneyimleyebileceğiniz, antik tarihçilerin “Işık Saçan Adalar’dan biri olarak adlandırdığı Garip Adası’nı da gezi planınıza ekleyebilir, bu Ege incisi köyün tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bademli köyü Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bademli köyü için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Bademli köyü için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Pissa Plajı, Bademli köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bademli köyü için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Bademli köyü için gezilecek ücretsiz yerler : Kayra Beach Club, Garip Adası, Bademli Ilıcası, Bademli köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bademli köyü için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Bademli köyü için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kayra Beach Club, Garip Adası, Bademli Ilıcası, Bademli köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Bademli köyü için gezilecek yerler nelerdir?
Bademli köyü için gezilecek yerler : Kayra Beach Club, Garip Adası, Bademli Ilıcası, Bademli köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.