Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Bademli Köyü Otelleri

Bademli Köyü için {{ (filteredHotels).length}} / 5 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Bademli Köyü Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Bademli köyü, doğal ve tarihi güzelliklere sahip cennet gibi köylerimizin önde gelenlerindendir.

Bademli, konaklama imkanı olarak da pek çok otel ve pansiyonu ile birlikte tatilcilerine hizmet sunmaktadır.

Bademli köyünün içinde şirin lokantalar da mevcut olup yöresel Ege mutfağından birbirinden lezzetli yemekler sunmaktadırlar misafirlerine.

Konaklama için Bademli Köyü’nü ve Bademli Köyü otellerini tercih edebileceğiniz gibi Kalem Adası’nı ve Kalem Adası otellerini de tercih edebilirsiniz.

Ağaçlarla dolu yeşil bir bahçe içinde tatilinizi geçirmek, denizin hemen yanı başında olmak ve huzurlu günler geçirmek istiyorsanız Bademli Köyü otelleri kesinlikle ilk tercihleriniz arasında olmalı. Burada konakladığınız süre boyunca Ege Denizi'ne bakan ve turkuaz suların muhteşem manzarasını sunan tesislerde tatiliniz daha da güzelleşecektir.

Ayrıca Bademli Köyü otellerinde kaldığınızda Dikili'nin merkezine sadece 10 km uzaklıktaki Almondville Cottages, antik Yunan kenti Bergama'ya arabayla 50 dakikalık mesafede ve Edremit Körfez Havaalanı’na arabayla 45 dakika mesafede olacaksınız.

Masmavi deniz, yemyeşil bir doğa için Bademli otellerini tercih edebilir ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bademli'de konaklama için otel seçeneğiz mevcut olmakla birlikte köy içerisindeki küçük pansiyonları da tercih edebilirsiniz.

Bademli otel fiyatlarına nazaran daha düşük olan pansiyon fiyatları için de gitmeden önce bilgi almakta fayda var.

Cazip otel fiyatları seçenekleriyle Bademli Köyü otelleri bünyelerinde yöresel köy ürünleriyle hazırlanmış birbirinden lezzetli yemekler sunan restoranları da bünyelerinde bulundurmaktadır.

Bademli Köyü otellerinde kalırsanız ünlü Midilli Adası'na da tekneyle ulaşabilir konumda olacaksınız.

Bademli Köyü Hakkında

Denize uzanan zeytin ağaçlarıyla kaplı sahilleri, yeşil ile mavinin buluştuğu doğa güzellikleriyle doğal bir liman: Bademli.

Bademli, Dikili ilçesinin güney batısında konumlanmıştır. Deniz kenarında bulunur ve hemen yanı başındaki Yahşibey Köyü ile birlikte Ege Bölgesi'nin seçkin köylerinden birisidir. Dikili'ye gelirseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz Bademli'ye.

Bademli Koyu, “'Dalyan”' olarak da adlandırılır. Bunun sebebi ise kara içine doğru uzunca ve geniş bir kanal konumunda olması ve korunaklı olmasıdır.

Bademli sahillerini süsleyen iki tane da ada mevcuttur: Kalem Adası ve Garip Ada. Köyün dünya çapında tanınmasına en çok katkıda bulunan da bu iki adadır. Adalara antik dönemde Anginnsai Adaları denilmiştir ve ışıksaçan adaları anlamına gelmektedir.

Bademli Köyü'ne de tarihte Ancanos denilmektedir. Bu isim Yunanca'dan gelmiştir ve melek kelimesinden türediğine inanılmaktadır.

Anadolu'nun Osmanlı Devleti hakimiyetine girdiği zamanda Bademli'de de Yunanlılar ile Türkler bir arada yaşıyorlardı. Kahvehaneler ve meyhaneler ortak uğrak yerleriydi iki tarafın da. İki farklı kültür bu küçük köyde uzun yıllar dostça yaşam sürdüler, ta ki mübadele dönemine kadar. Bu dönemde Bademli'den bine yakın Yunanlı Midilli Adası'na göç etti. Yerlerine ise diğer Ege adalarından ve Yunanistan'dan gelen Türkler yerleştirildi.

Burası ayrıca Ege bölgesinde oldukça sık rastladığımız üzere bir kaplıcalar merkezi. Bademli kaplıcaları hemen deniz kenarında bulunur. Kaplıcadan çıkan su denize karışır ve oldukça sıcaktır.

Bademli lokasyon olarak dikili ve Denizköy'e hemen hemen eşit uzaklıktadır. Bu iki merkeze 10 km uzaklıktaki Bademli'de konakladığınız süre boyunca ikisine de günibirlik geziler düzenleyebilirsiniz.

Köyün başlıca gelir kaynaklarını zeytincilik, hayvancılık, balıkçılık ve son zamanlarda gelişmeye başlayan turizm oluşturmaktadır.

Bademli'de adalar ve çevresi yatçıların da büyük ilgisini çekmektedir. Dikili'den kalkan tekneler bu bölgeye uğrayarak geçerler ve akşamları burada mehtap turları düzenlemektedir.

Bisiklet ve motosiklet sporcularının da ilgisini çeken güzergah, tatilcilere eşsiz Midilli manzaralarını da bir arada sunmaktadır.

Bölgede nüfus da günden güne epey artmıştır. Özellikle yeni yazlık yatırımları bölgeye hareket kazandırmıştır.

Son dönemde dünyaca ünlü iki ismin de burada yazlık yaptırmasıyla pek çok aktör, aktris ve mimarlar da buraya tatil amaçlı uğramışlardır. Bu ünlü isimler Cyrano de Bergerac filminin kostümleriyle Oscar Ödülü kazanan dünya çapındaki ünlü isim Franca Squarciapino ile yakın dostu Cesar Ödüllü İtalyan sahne tasarımcısı Ezio Frigerio'dur.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın