Liman Lokantası

  • İstanbul / Beyoğlu / Karaköy
  • Rıhtım Cad. 52-3 Yolcu Salonu Üstü. Kat:3

Liman Lokantası

Liman lokantası, 1947 yılında İktisat Bakanlığı ve İstanbul Liman İşletmelerinin açtığı bir yarışma sonucunda yerli ve yabancı 21 proje arasından seçilen bir mimari projeyle yapılmış.

Mekanın ilk işletmecisi Şebinkarahisarlı Hüseyin Beydir. 1953 yılında Denizcilik bankası'nın işletmesine geçen Liman Lokantası'nın başına, Atatürk'ün şefliğini uzun yıllar yapmış olan Silvian Fontana getirilmiş.

Fontana, 1953-1968 yılları arasında buranın şefliğini yapmış ve bu zaman dilimi içerisinde Türkiye'de ilk defa batılı anlamda modern servisi oturtmuş. Geçmişte birçok ünlünün de uğrak yeriymiş Liman Lokantası.

Ressam İbrahim Çallı, edebiyatçı Yahya Kemal Beyatlı rakılarını yudumlarken, İstanbul Boğazı'nın inanılmaz güzellikteki manzarasının keyfini çıkarmışlar.

Bir dönem İstanbul'un tanınmış ailelerinin , nişan ve düğün törenleri içinde tercih ettikleri Liman Lokantası'nın iç dekorasyonu 1997 yılında baştan sona yenilendi. 1997'den bu güne kadar Çapa Grup tarafından işletilmektedir…

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Manzarası çok güzel
6

-

Manzarası çok güzel. Çok büyük ve kalabalık bir mekan. Sakin bir yemek isteyenler için uygun değil. Yemek kalitesi orta. Patlıcanlı kroketi tavsiye ederim. Servis kalitesi normal.

4
Pretty great
10

-

Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I've really enjoyed surfing around your weblog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I am hoping you write again soon!

4
Tam bir fiyasko
2

-

Hayatımda gittigim en kötü iftar. Ödediğiniz paranın 10'da biri servis ve yemek kalitesi yok. Misafirlerimize rezil olduk. Heralde bu paraya son derece hoş bir yemek olur diye düşünürken resmen aç kalktık. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

4
Meyhaneler içerisinde bence en iyisi
10

-

Kalabalık bir gündü, müzik biraz yüksek ama eğlenceli. Kızlarla gittik, çok memnun kaldık. Mezeler ile doyduk ve ana yemek yiyemedik. Balkonda sigara içebilmek çok güzel.