Kuzguncuk bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Kuzguncuk Aktiviteleri

Üsküdar’ın şirin bir semti olan Kuzguncuk, sahip olduğu sahil kıyısı boyunca harika bir gün yaşatıyor gelen misafirlerine.Kuzguncuk Aktiviteleri

Üsküdar'ın şirin bir semti olan Kuzguncuk, sahip olduğu sahil kıyısı boyunca harika bir gün yaşatıyor gelen misafirlerine.

Kuzguncuk'ta yapılacaklar listeniz biraz kabarık olacak. Çünkü bu muazzam manzaralı semtte attığını her adım, farklı bir fırsat sunacak sizlere.

Kuzguncuk'ta bir sabah kahvaltısına ne dersiniz? Sahil kıyısı boyunca, bölgenin tarihi atmosferine eşlik eden restoranlarda ve kafelerde yapacağınız kahvaltı, güne harika başlamanızı sağlayacak. Kahvaltınıza güzel bir İstanbul manzarası da eşlik edecek.

Kuzguncuk'un sahili boyunca yürüyüşler yapmak gününüzü güzelleştiren aktiviteler arasında olacak. Sahil boyunca sıralanmış yalıların manzarasında İstanbul'un keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz bir nokta olan Kuzguncuk, tarihi sokaklarıyla da gezi imkanı sunuyor sizlere. Akasya, Bahçe, Güzel Bahar, Tütsülü, Yapraklı Çınar gibi birbirinden güzel sokaklarda, nostaljik evler arasında gezmek sizleri farklı bir zaman dilimine götürecek. Bu gezinizi bisiklet turuyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Üsküdar Kuzguncuk'taki tarihi mekanları da gezmeyi unutmayın. Üryanizade Camii'ni, Fethi Paşa Korusu'nu ve Rum Ayios Panteleimon Kilisesi'ni ziyaret etmeden Kuzguncuk gezinizi sonlandırmamanızı öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın