Kirazlı Köyü Görülecek Yerler

Dağların arasında, Selçuk'tan Kuşadası'na giderken dağların arasından gülümser sizlere Kirazlı KöyüKirazlı Köyü Görülecek Yerler - Kirazlı Köyü En İyi 10 Yapılacak Şey

Dağların arasında, Selçuk'tan Kuşadası'na giderken dağların arasından gülümser sizlere Kirazlı Köyü
Kirazlı Köyü, bol oksijenli doğasıyla özellikle büyük şehirlerin trafiğinden ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlere hoş bir atmosfer sağlamaktadır.

Kirazlarıyla ve ormanlarıyla meşhur olan köyde tüm yılın yorgunluğunu atıp gözlerden uzakta tatil yapabilirsiniz. Organik köy kahvaltısı yapabilir ve kendinizi ormanlık alanda yürüyüş yapıp oksijene doymanın tadını almaya bırakabilirsiniz.

Kuşadası’nın en güzel köylerinden olan Kirazlı köyü, tarihi ve doğal güzelliklere de oldukça yakın konumdadır. Kirazlı Köyü tatiliniz boyunca tarihi eserlere meraklıysanız Efes Antik Kenti’ne mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Buharlı Lokomotifler Müzesi de yine gezilip görülebilecek yerler arasındadır.

Ayrıca, Selçuk’a da oldukça yakın olan köyden buraya giderek her sene ocak ayında yapılan Deve Güreşleri Festivali’ni de izleyebilirsiniz. Festival bir gün sürmektedir. En önemli özelliği ise dünyada başka bir yerde daha yapılmıyor oluşudur.

Alışveriş için Cuma günü kurulan Kuşadası Pazarı’nı tercih edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın