Aydın bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Aydın Aktiviteleri

Aydın, Ege bölgesindeki diğer şehirlerimiz gibi zengin bir tarihe, köklü bir kültüre ve eşsiz doğal güzelliklere sahip.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Aydın Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Aydın Görülecek Yerler - Aydın En İyi 10 Yapılacak Şey

Aydın, Ege bölgesindeki diğer şehirlerimiz gibi zengin bir tarihe, köklü bir kültüre ve eşsiz doğal güzelliklere sahip.
Kuşadası ve Didim gibi ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden bazılarına ev sahipliği yapan Aydın'da gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal zenginlik, yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Konaklama seçenekleri için uygun Aydın otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Aydın yapılacak şeylerin başında şehir merkezini gezmek geliyor. Merkezdeki çarşıyı, tarihi yapıları gezebilir, Ege'nin bu sevimli kentini daha yakından tanıyabilirsiniz.

Ülkemizin en popüler tatil beldelerinden birkaçına ev sahipliği yapan Aydın'da yapılacak en keyifli şeylerden biri de bu tatil beldelerini gezmek, doğanın ve tarihin kucağında güzel bir keşfe çıkmak.

Bu duraklardan ilki Kuşadası. Kuşadası'nda özellikle Kuşadası Milli Parkı'ni gezebilir, burada denizin keyfini çıkarabilir, doğa yürüyüşleri ve doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Masmavi Kuşadası plajlarında su sporları yapabilir, dalış yapabilirsiniz.

Aydın yapılacak şeyler listenizde mutlaka olması gereken şeylerden biri de Didim'i gezmek olmalı. Altın rengi kumları ile ünlü Altınkum Plajı'nda ve Akbük'te denizin keyfini çıkarabilir, su sporları yapabilirsiniz.

Eğer tarihe merakınız varsa Didyma Antik Kenti, Priene Antik Şehri, Miletos Antik Şehri, Milet Tiyatrosu, Faustina Hamamı, Milet Müzesi'ni gezebilirsiniz.

Müze gezmeyi sevenler gezginlerin Aydın'da yapılacaklar listesinde olması gerekenlerden biri de Aydın müzelerini gezmek. Otantika Etnografya Müzesi, Karacasu Etnografya Müzesi ve Yörük Ali Efe Müzesi görmenizi önerdiğiniz müzeler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın