Haritayı Görüntüle

Kategori

Festival
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Aydın Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Aydın civarında yapılacak 2 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Adaland

Ücretli
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Aydın
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Aydın

Aydın Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Aydın, Ege bölgesindeki diğer şehirlerimiz gibi zengin bir tarihe, köklü bir kültüre ve eşsiz doğal güzelliklere sahip.

Kuşadası ve Didim gibi ülkemizin en popüler tatil bölgelerinden bazılarına ev sahipliği yapan Aydın'da gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal zenginlik, yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Konaklama seçenekleri için uygun Aydın otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Aydın yapılacak şeylerin başında şehir merkezini gezmek geliyor. Merkezdeki çarşıyı, tarihi yapıları gezebilir, Ege'nin bu sevimli kentini daha yakından tanıyabilirsiniz.

Ülkemizin en popüler tatil beldelerinden birkaçına ev sahipliği yapan Aydın'da yapılacak en keyifli şeylerden biri de bu tatil beldelerini gezmek, doğanın ve tarihin kucağında güzel bir keşfe çıkmak.

Bu duraklardan ilki Kuşadası. Kuşadası'nda özellikle Kuşadası Milli Parkı'ni gezebilir, burada denizin keyfini çıkarabilir, doğa yürüyüşleri ve doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Masmavi Kuşadası plajlarında su sporları yapabilir, dalış yapabilirsiniz.

Aydın yapılacak şeyler listenizde mutlaka olması gereken şeylerden biri de Didim'i gezmek olmalı. Altın rengi kumları ile ünlü Altınkum Plajı'nda ve Akbük'te denizin keyfini çıkarabilir, su sporları yapabilirsiniz.

Eğer tarihe merakınız varsa Didyma Antik Kenti, Priene Antik Şehri, Miletos Antik Şehri, Milet Tiyatrosu, Faustina Hamamı, Milet Müzesi'ni gezebilirsiniz.

Müze gezmeyi sevenler gezginlerin Aydın'da yapılacaklar listesinde olması gerekenlerden biri de Aydın müzelerini gezmek. Otantika Etnografya Müzesi, Karacasu Etnografya Müzesi ve Yörük Ali Efe Müzesi görmenizi önerdiğiniz müzeler arasında.