Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
AydınAydın OtelleriAydın ApartlarıAydın Butik OtelleriAydın Termal OtelleriAydın Merkez OtelleriAydın PansiyonlarıAydın Merkez PansiyonlarıAydın Merkez Butik OtelleriAydın Merkez ApartlarıAydın Merkez Günlük DairelerAydın Günlük DairelerAydın Gezilecek YerlerAydın Merkez Gezilecek YerlerAydın RestoranlarıAydın AktiviteleriLüks Aydın Butik OtelleriLüks Aydın Merkez Butik OtelleriUcuz ve Ekonomik Aydın Merkez OtelleriUcuz ve Ekonomik Aydın OtelleriHayvan Dostu Aydın Merkez ApartlarıAydın Merkez Yetişkin OtelleriAydın Yetişkin OtelleriHayvan Dostu Aydın ApartlarıHayvan Dostu Aydın Butik OtelleriHayvan Dostu Aydın Merkez Butik OtelleriHer Şey Dahil Aydın Merkez OtelleriHer Şey Dahil Aydın OtelleriYarım Pansiyon Aydın Merkez OtelleriYarım Pansiyon Aydın OtelleriHayvan Dostu Aydın Merkez PansiyonlarıHayvan Dostu Aydın Merkez OtelleriHayvan Dostu Aydın OtelleriHayvan Dostu Aydın PansiyonlarıAile Dostu Aydın Merkez PansiyonlarıUcuz ve Ekonomik Aydın Butik OtelleriUcuz ve Ekonomik Aydın Merkez Butik OtelleriAile Dostu Aydın PansiyonlarıAile Dostu Aydın Butik OtelleriAile Dostu Aydın Merkez Butik OtelleriUltra Her Şey Dahil Aydın Merkez OtelleriUltra Her Şey Dahil Aydın OtelleriTam Pansiyon Aydın Merkez OtelleriTam Pansiyon Aydın OtelleriLüks Aydın Merkez OtelleriLüks Aydın OtelleriUcuz ve Ekonomik Aydın Merkez ApartlarıUcuz ve Ekonomik Aydın ApartlarıAile Dostu Aydın Merkez ApartlarıAile Dostu Aydın ApartlarıAydın VillalarıAydın Tatil KöyleriAydın Havuzlu VillalarAydın Çocuk Dostu VillalarAydın Muhafazakar VillalarAydın Balayı Villaları
Aydın
Neredekal.com
Aydın
Aydın Gezilecek Yerler

Aydın Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler:

Aydın civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Yörük Ali Efe Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın
Otantika Etnografya Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Didim Apollon Tapınağı
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Karacasu Etnografya Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Afrodisias Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın
Aphrodisias Antik Kenti
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın

Aydın Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Aydın, Ege Bölgesi'nde yer aldığı için yaz aylarında ailelerin ve balayı tatili planlayanların tercih ettiği şehirlerimizden bir tanesi olarak yerini koruyor. Aydın’ın Söke, Didim ve Kuşadası ilçeleri deniz kıyısında bulunduğu için güneş, kum ve deniz üçlüsünü bir arada tatilcilerine sunuyor. Bu yönüyle de Türkiye’nin favori tatil yerlerinden biri. Aynı zamanda Aydın turistik yerler bakımından oldukça fazla çeşitliliğe de sahip. Bu da Aydın'ın en popüler tatil yerleri arasında bulunmasını sağlıyor. 

Aydın gezilecek yerler listesi ile siz de Aydın’da ziyaret edebileceğiniz tüm noktaları öğrenebilirsiniz. Turistik şehirler ve tatil şehirleri arasında yer alan bu şehir Ege’nin İncisi konumunda. Aydın gezilecek yerler açısından Türkiye’nin en zengin kentlerinden bir tanesi. Bunu ise barındırdığı doğal ve tarihi mekânlara borçlu. Aydın ilini özelleştiren detaylardan biri de buradaki kanyon. Oluşumu milyonlarca yıl süren kanyon, Aydın’ın turizmini eşsiz bir boyuta taşıyor. Gemi veya tekne turları ile dar kanyonlar arasında harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Kanyon turlarının olduğu bu şehir turkuaz renkli denizi ve kıvrımlı dağ oluşumu ile inanılmaz bir coğrafyaya sahip bulunuyor.

Aydın Yapılabilecek Aktiviteler

Tatil yapmak için geldiğiniz bu şehirde yeni kuş türlerini inceleme şansınızın olduğu sayısız nokta var. Türkiye’nin Aydın ilinde kuş gözlemciliği yapmak mümkün. Karabatak, flamingo ve nesli azalmakta olan birçok kuş türü Aydın’da bulunuyor. Aydın’da bulunan kuş türlerinden biri de tepeli pelikan. Araştırma verilerine göre bu şehirde yaklaşık sekiz yüz dört adet bitki ve üç yüz kırk sekiz hayvan türünün bulunduğu tespit edilmiş. Burada çeşitli sürüngenler, deniz canlıları ve memeli hayvanlar yaşıyor. Bu şehirde yunuslar bile yüzüyor. Nesli ciddi şekilde tükenmeye yakın deniz memelilerinden biri olan Akdeniz foku bu şehirde bulunuyor. Aydın, iklimi dolayısıyla biyoçeşitliliğin artmasını sağlayarak ekosisteme önemli katkı sağlıyor. Yabani hayvanlardan vaşak, sırtlan ve yaban domuzu gibi birçok hayvanda bu şehirde özel şekilde bakılıyor.

Bu şehirde yamaç paraşütü yaparak adrenalinin zirvesine çıkabilirsiniz. Yamaç paraşütü etkinliklerinin aktif bir biçimde yapıldığı bu şehrimiz sizi havadaki manzarasıyla adeta büyüleyebilecek bir güzelliği sahip. Masmavi okyanusunun sonsuzluğu ve yemyeşil dağların arasında bir kuş gibi süzülebilir ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Yamaç paraşütü yaparken veya plaj kenarında yürürken güzel manzaraya sahip fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra Aydın’da doğa yürüyüşü yapabilirsiniz veya bisiklet turu yapmayı seçebilirsiniz. Aydın’da gezilecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler sayesinde tatilinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Aydın Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasından kendinize etkinlikler keşfedebilirsiniz. 

Aydın'da Gezilecek Doğal Güzellikler

Bundan binlerce yıl önce çeşitli medeniyetlerin Aydın’da bulunması sebebiyle bu yöre tarihte özel bir yere sahip. Dolayısıyla günümüze kadar ulaşan birçok antik kent ve eski kalıntılar bu şehre değer katıyor. Bu şehirde antik kent, müze, kervansaray, manastır, mağara gibi yerler turistlerin ilgisini toplayan başlıca yerler. Bu bilgiler ışığında Aydın'da gezilecek tarihi yerler açısından büyük zenginlikleri beraberinde getiriyor. Yediden fazla antik kent bulunduran burası tarihi yapılarıyla tam anlamıyla tarih kokan şehir eşsiz bir deneyim sunuyor. Aydın tarihi mekânlar gezisiyle kültür dolu bir gezinti yapabilirsiniz.

Aydın'da gezilecek doğal yerler incelendiğinde şehrin özellikle Didim ilçesi ön plana çıkıyor. Bu nedenle deniz kıyısına yakın bir konumda bulunması nedeniyle özellikle yaz turizmi açısından önemli konumda yer alıyor. Ailenizle birlikte güzel bir tatile çıkmayı planlıyorsanız tatil yeriniz için Aydın’ı düşünebilirsiniz. Aydın turistik bir il olması nedeniyle birçok farklı otel ve pansiyon seçeneği bulunduruyor. Aydın Otelleri sayfasından kendinize uygun otel bulabilirsiniz. Aydın çevresi gezilecek yerler açısından İzmir, Manisa, Denizli ve Muğla illerine de yakın. Dolayısıyla tatiliniz boyunca bu şehirleri de ziyaret edebilirsiniz. Aydın’a yakın gezilecek yerler tıpkı Aydın gibi gezilecek sayısız güzellik sunuyor. 

Aydın Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aydın için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Aydın için gezilecek ücretsiz yerler : Aphrodisias Antik Kenti, Yörük Ali Efe Müzesi, Afrodisias Müzesi, Aydın konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Aydın için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Aydın için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Aphrodisias Antik Kenti, Yörük Ali Efe Müzesi, Afrodisias Müzesi, Aydın konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Aydın için gezilecek yerler nelerdir?
Aydın için gezilecek yerler : Aphrodisias Antik Kenti, Yörük Ali Efe Müzesi, Afrodisias Müzesi, Aydın konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.