Kilyos Görülecek Yerler

Hem İstanbul’a yakın hem de karmaşasından bir o kadar uzak olan Kilyos, özellikle de sıcak mevsimlerde şehirde kalanların en gözde kaçış duraklarından.Kilyos Görülecek Yerler - Kilyos En İyi 10 Yapılacak Şey

Hem İstanbul'a yakın hem de karmaşasından bir o kadar uzak olan Kilyos, özellikle de sıcak mevsimlerde şehirde kalanların en gözde kaçış duraklarından.
İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı bir mahalle olan Kilyos, Rumca'da kum anlamına gelen Kilya sözcüğünden türemiştir. Şehrin Karadeniz kıyısında yer alan yerleşim birimi İstanbul'un kalabalığından ve günlük stresinden uzaklaşmak isteyenler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Peki baharda başka yaz aylarında bir başka güzel olan Kilyos'ta yapılacak şeyler nelerdir, hangi aktiviteleri yapmalısınız, merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız listeye mutlaka bir göz atın.

Deniz, kum, güneş: Kilyos'ta yapılacak aktivitelerin başında şüphesiz denizin ve güneşin keyfini çıkarmak geliyor. İstanbul gibi bir metropole yakın olması nedeniyle hafta sonu için bile olsa kaçamak yapabileceğiniz, biraz da yazın keyfini çıkarabileceğiniz Kilyos, halk plajları ve özel plajların yanı sıra konaklamayı düşünürseniz de çok sayıda otele de ev sahipliği yapıyor. Kilyos plajları özellikle yaz aylarında tatile gidemeyecek olanların nefes alma ve rahatlama duraklarından biri.

Binicilik Deneyimi:Kilyos elbette yalnızca yaz aylarında ziyaret edilen duraklardan değil. Özellikle burada sonbaharda henüz havalar soğumadan ailenizle ya da sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Bu mevsimde ziyaret ediyorsanız size tavsiye edeceğimiz aktivitelerden biri de kesinlikle Kilyos Halk Plajı'ndaki atlar ile binicilik deneyimini yaşamanız yönünde olacak.

Kilyos Kalesi:Cenevizliler döneminde yapılan ve bölgenin dikkat çeken tarihi binası Kilyos Kalesi seyahatiniz sırasında mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. Deniz ve orman manzaralı bu görülmeye değer kale, çeşitli restorasyonlar sayesinde günümüzde hala eski önemi korunmaya çalışılıyor.

Balık Restoranları:Çok sayıda balık restoranına ev sahipliği yapan Kilyos'ta yaz - kış demeden yapabileceğiniz aktiviteler arasında balık restoranlarında unutulmaz bir akşam geçirmek. Birbirinden güzel mezeleri ve deniz ürünleriyle restoranlarda hem muhteşem yemeklerin tadına doyabilir hem de sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirme olanağı bulabilirsiniz.

Kamp Alanı:Eğer kamp meraklısıysanız ve arkadaşlarınızla hafta sonu keşfedebileceğiniz bir kamp alanı arıyorsanız Kilyos'un Baykuş Plajı'nda dilerseniz kendi çadırınızla, dilerseniz oradan kiralayabileceğiniz çadırlarda konaklama olanağı bulabilirsiniz. Bölgede yapabileceğiniz aktiviteler arasında kamp kurmayı mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın