Kefken Kovanağzı Koyu

  • Kocaeli / Kandıra / Kefken

Kefken Kovanağzı Koyu

Konya'ya bağlı, Kefken Kovanağzı Koyu ya da yöre halkının dediği gibi Kovanağzı Plajı Kandıra'da hem tatilciler hem de yazlıkçılar tarafından çokça tercih edilen plajlardan sadece biridir. Karadeniz'e kıyısı olan bu koy tertemiz bir denize sahiptir ve yapısı itibari ile dalga neredeyse hiç olmaz burada. Bu bakımdan hem çocuklar hem de yetişkinler için güvenli bir plajdır. Kefken Merkez'e 15 - 20 dakikalık yürüme mesafesindeki bu plajın yarısı askeri kamp sınırları içerisinde bulunmaktadır. Plaj çevresinde kafeler ve büfeler olduğundan ihtiyaçlarınızı karşılamada problem yaşamazsınız. Bu koyun ve plajın temizliğini gördüğünüzde bize hak vereceğinize inanıyoruz.

Eskiden küçük sakin bir köye bağlı olan Kovanağzı Koyu bugün daha çok butik otellerin bulunduğu temiz denizi ile sakin tatil beldeleri arasında gösterilmektedir. Yaz aylarında daha çok tatilcilerin tercih ettiği beldeye kışın avcılık için kamp yapmaya gelinmektedir. Sezon dışı dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü için idealdir. Konaklama seçeneklerini görmek için Konya otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Bir daha gelmem
1

-

Pislik bir yer koskoca sahilde 3 adet tuvalet var ve ortak kullanim olduğu halde hepsi klozet ve pis çok kötü birywr bir daha tövbe gelmem

4
Sakin bir koy
10

-

Kovanaydı Plajı Kefken bölgesinin en iyi, sakin ve dalgası olmayan bir koy burası. Hakkında asılsız yorumları yapanlar bu koyun çok tutuluyor ölmesinden dolayı başka yerlerin işletmecileri. Özellikle kötüleme yapıyorlar. İnanmayan gelip görebilir.

4
Deniz buz gibi
2

-

Berbat, pis bir kum. Deniz buz gibi... Zaten kumsal diye bir şey yok. Hiç tavsiye etmiyorum.

4
Bitik bir yer
2

-

Kovanağzı bitik bir yer. Çöp-sıkışıklık çekmek istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim…