Kandıra bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kandıra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Tertemiz bir deniz, yeşil bir doğaya, huzurlu bir atmosfere sahiptir Kandıra.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kandıra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kefken Kovanağzı Koyu

"Bir daha gelmem"

"Sakin bir koy"

3.8

Misafir yorumu

4 yorum

Tahtalı Göleti

"Biz de gittik"

"Sakin bir yer"

4.7

Misafir yorumu

3 yorum

Babalı Köyü

"Mükemmel"

"Sörf yapmak için ideal"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Seyrek Kalesi

"Görmenizi tavsiye ediyorum"

"Tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kefken Pembe Kayalar

"Mutlaka görülmeli"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Kandıra Tarihi Mekanlar

Tertemiz bir deniz, yeşil bir doğaya, huzurlu bir atmosfere sahiptir Kandıra.

Kocaeli'nin bir ilçesi olan Kandıra, sahip olduğu tabiat güzellikleri arasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor misafirlerini. Sıcak yöre halkıyla bütünleşen bölgede en önemli geçim kaynağı tavuk ve hindi yetiştiriciliği. Tavuk çiftliklerinde yetiştirilen tavuklar özellikle İstanbul pazarına yönlendirilir.

Kandıra, özellikle kısa tatiller ve hafta sonu tatilini değerlendirmek için tercih edilir. Kısacıkta olsa şehir kalabalığından ve karmaşasından uzaklaşmak için harika bir seçenek olabilir. Kandıra'da birbirinden güzel gezilecek yer ve tarihi mekanlar var. Bu sayfamızda size Kandıra'da gezilmesini tavsiye ettiğimiz yerlerden bahsedeceğiz.

Bağırganlı: Kandıra'nın küçük bir köy yerleşimi olan Bağırganlı, Kandıra turunuza dahil etmenii önerdiğimiz yerlerin başında geliyor. Sıcak bir atmosfere, harika bir doğaya sahip olan Bağırganlı'nın halkı balıkçılıkla uğraşıyor. Aynı zamanda fındık üretimiyle de ilgilenen haneler var. Bağırganlı'nın küçük koyların sıkıştırdığı şirin kumsallarında doyasıya yürüyüp ve köyü baştan sonra keşfetmelisiniz.

Kefken: Karadeniz'e kıyısı olan küçük bir bölgedir Kefken. Denizle doğanın birleştiği panoramik bir görüntüye sahip olan Kefken'in uzun kumsallarında yürüyüş yapabilir, eğer mevsimlerden yazsa denizin tadını çıkarabilir ve bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Kefken Limanı'nı ziyaret edebilir ve küçük balıkçı tekneleri arasında keyifli bir atmosfer eşliğinde gezebilirsiniz.

Kefken Adası: Cebeci sahilinden ulaşabileceğiniz Kefken Adası, Karadeniz'in üzerindeki adalardan biridir. Aynı zamanda iskan edilmiş bir bölgedir. Kefken Adası'nı keşfetmek için kesinlikle zaman ayırmalısınız kendinize. Adada kale surları, sarnıç kalıntıları ve deniz feneri bulunuyor. Hem tarih hem de keyifli bir doğa gezintisi sunan Kefken Adası, genellikle balıkçıların uğrak mekanıdır.

Pembe Kayalar: İsmini etrafında bulunan kayaların renginden alan Kefken Pembe Kayalar, bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Özellikle yaz mevsiminde güneşim batışını Pembe Kayalar'dan izlemenin tadı bir başka olur. Kefken'i gezdiğiniz güne Pembe Kayaları kesinlikle dahil etmelisiniz. Fotoğraf çekmek için de harika bir alandır.

Kumcağız Koyu: Kefken'den yürüyerek 5 dakikada gideceğiniz Kumcağız Koyu, harika bir plaja sahip. Kumcağız Koyu'nun sahip olduğu plajı oldukça sığ. Bölge o kadar güzel bir havaya ve denize sahiptir ki, maalesef çok fazla tanıtımı yapılamamış durumda.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Bir daha gelmem
1

-

Pislik bir yer koskoca sahilde 3 adet tuvalet var ve ortak kullanim olduğu halde hepsi klozet ve pis çok kötü birywr bir daha tövbe gelmem

13
Mükemmel
10

-

Kesinlikle gidilmesi gereken karadenizin berrak ve en iyi dalga sahillerinden mükemmmmell

13
Görmenizi tavsiye ediyorum
10

-

Ben orada kalıyorum şahsen çok güzel kamp, piknik ve denize girme alanına sahip. Buraya gelmenizi ve bu güzellikleri görmenizi tavsiye ediyorum.

13
Biz de gittik
5

-

Biz de gittik. Tesis yok. Tamamen bakir. Piknikçilerin çöpleri çoktu. Biz yanımızda götürdüğümüz yiyecekleri de kara sinekten yiyemedik. Şöyle bir dolaşıp çıkılacak bir yer fazlası yok bence.

13
Sakin bir koy
10

-

Kovanaydı Plajı Kefken bölgesinin en iyi, sakin ve dalgası olmayan bir koy burası. Hakkında asılsız yorumları yapanlar bu koyun çok tutuluyor ölmesinden dolayı başka yerlerin işletmecileri. Özellikle kötüleme yapıyorlar. İnanmayan gelip görebilir.

13
Mutlaka görülmeli
8

-

Pembe Kayalıklar gidip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Yurt dışında olsa bütün dünyadan ziyaret edilir idi fakat bu Türkiye'de ne yazık ki tanıtım eksikliği mevcut.

13
Tavsiye ederim
10

-

Günübirlik tatil için harika. Hatta durumu müsait olan kişiler için birkaç gün kalınabilir bile. Tavsiye ederim.

13
Sakin bir yer
8

-

Piknik amaçlı gittik. Güzel, sakin bir yerdi. Golün etrafında balık tutan insanlar güzel manzara oluşturuyor.

13
Deniz buz gibi
2

-

Berbat, pis bir kum. Deniz buz gibi... Zaten kumsal diye bir şey yok. Hiç tavsiye etmiyorum.

13
Sörf yapmak için ideal
10

-

Gerçekten çok güzel bir yer. Sahili çok güzel. Sörf yapmak için ideal. Havuz gibi denizi var. Tavsiye ederim.

13
Müthiş doğal güzellikleri
10

-

Uzun kumsalı, müthiş doğal güzellikleriyle mutlaka uğranılması gereken bir tatil köyü. Sörf deneyimi yaşamak isteyenler ve balık tutkunları için de ideal bir yer. Kısmetse seneye de buradayım.

13
Piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar
1

-

Geçen hafta sonu gittik... Piknik amaçlı. Göl çevresi tam bir mezbelelik olup çıkmış... Pislikten geçilmiyor... Çöplük kelimesinin birebir karşılığı Tahtalı Göleti'dir. Gelen piknikçiler ne kadar çöp varsa atmışlar. Aklınıza gelebilecek her türlü çöp var. Şişeler, plastikler, torbalar, kutular, çocuk bezleri, vs. vs... yazık. Bu güzel gölden ne istediniz be... Utandım. Misafirim de vardı. İnanın utandım insanlığımda.. Devamını Göster

13
Bitik bir yer
2

-

Kovanağzı bitik bir yer. Çöp-sıkışıklık çekmek istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim…