Karaekşi Mesire Yeri, Mut

Karaekşi Mesire Yeri

  • Mersin / Mut

Karaekşi Mesire Yeri

Karaekşi mesire ve dinlenme yeri Mut ilçe merkezine yaklaşık yedi kilometre uzaklıktadır. İlçe merkezindeki Mut Otogarı'nın hemen karşı yolunda bulunan Mut-Kozlar Yaylası yolu üzerinde Karaekşi tabelasından sapılarak bölgeye ulaşılıyor.

Orman Bakanlığı tarafından Milli Park olarak ilan edilen bu mesire yerine sadece Mut yöresinden değil Silifke, Mersin ve Karaman'dan da gelenler olmaktadır. Karaekşi yemyeşil çınar ve kızılçam ağaçları, içinden geçen buz gibi deresi ile insanı hem dinlendiren hem de deşarj eden bir havaya sahiptir. Bu mesire yerinin içinde alabalık üretme çiftliği de bulunmaktadır.

Buraya kendi malzemelerinizi alıp gelerek piknik yapabileceğiniz gibi alabalık üretimi yapan restoranlarında da yemek yiyerek vakit geçirebilirsiniz. Piknik yapmaya oldukça elverişli bir alan hazırlanmış. Banklar, çeşmeler, ocaklar ve tuvaletler hemen köşe başında bulunuyor. Piknikçilerin ihtiyaç duyabileceği her şey Karaekşi mesire ve dinlenme yerinde mevcut. Ayrıca, alabalık üretimi yapılan bu yerde illaki restoranında oturup balık yemek zorunda değilsiniz, ihtiyacınız kadar da çiftlikteki havuzdan seçerek satın alabilirsiniz.

Mesire yeri içerisinde, 1 adet satış büfesi, çocuk oyun alanı, otopark ve yağmur barınağı da bulunmaktadır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın