Mut Otelleri

Antik çağlarda Likya Uygarlığının hüküm sürdüğü Mut topraklarında tarihin en önemli savaşları yaşanmıştır.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Mut Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Mut Otelleri ve Mut Otel Fiyatları

Antik çağlarda Likya Uygarlığının hüküm sürdüğü Mut topraklarında tarihin en önemli savaşları yaşanmıştır.

Mut; Mersin'nin Akdeniz'e kıyısı olmayan iki ilçesinden biridir. Diğeri ise yeni ilçe olan Çamlıyayla'dır. Mut Sertavul Geçidi ile Akdeniz'i İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan yol üzerinde yer almaktadır.

Mut tam bir Yörük şehridir. Öyle ki Yörük Festivali bile yapılmaktadır. Mut kaysısı ile de oldukça ünlüdür. Yıl içerisinde Mut'a yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. Gelen bu turistlerin birçoğunu bağlantı yolundan Akdeniz'e inenler oluşturmaktadır. Mut'a gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller bulunmaktadır.

Mut otelleri kategorisinde hizmet veren otelleri; kent otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar olarak listeleyebiliriz. Mut otelleri en yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Özellikle de Sertavul Yaylası'na gelenler konaklamada Mut otelleri kategorisinde yer alan otelleri tercih etmektedir.

Mut kültür turizmi ile ve yaz aylarında yayla turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple de Mersin Mut otelleri kategorisinde yer alan otellerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz erken rezervasyon yaptırmalarıdır.

Mut otelleri, otel fiyatları, otellerin özellikleri, fotoğrafları ve iletişim bilgileri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Mut otellerini ayrıntılı olarak inceleyebilir ve oteller ile iletişime de geçebilirsiniz. Hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Mut kayısısı ve yeni yeni ticari faaliyet yatırımlarının arttığı zeytinleri ile öne çıkmaktadır.

Mut, Akdeniz Bölgesi'nde, Mersin'nin denize kıyısı olmayan iki ilçesinden biridir. Diğeri ise yeni ilçe olan Çamlıyayla'dır. Mersin Merkez'e yaklaşık 165 kilometre mesafede yer alan Mut, Mersin-Karaman ana ulaşım yolu üzerinde, Mersin'in kuzey batısında kurulmuştur. Mut, kuzeyde Karaman, doğuda Silifke, batıda Ermenek ve güneyde Gülnar ile komşudur. Toros Dağları eteğinde bulunan ve Sertavul Geçidi'nin ilçe sınırları içerisinde olması, Mut'un tarihler boyunca önemli bir jeopolitik konuma sahip olmasını sağlamıştır.

Mut'a yıl içerisinde gerek tarihi gerek iş için gerekse de düzenlenen kültür festivallerinden dolayı pek çok yerli ve yabancı turist gelmektedir. Gelenlerin ise konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir. Hizmet veren bu oteller içerisinde; yıldızlı oteller, kent otelleri, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar listelenmektedir.

Mut otel fiyatları ise kış aylarında yaz aylarına oranla daha ekonomik olmaktadır. Kültür turizmi ve yayla turizminin gelişmiş olduğu Mut, yaz sezonunda en kalabalık dönemini yaşamaktadır. Bununda etkisiyle Mut otel fiyatları yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta daha çok artmaktadır. Mut otel fiyatları üzerinde görülen bu artıştan müşterilerin olumsuz yönde etkilenmemeleri amacıyla kimi oteller erken rezervasyon kampanyaları düzenlenmektedir. Erken rezervasyon kampanyaları ile de Mut otel fiyatları yaz sezonu dahi olsa daha ekonomik olmaktadır.

Mut otelleri, Mut otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, özellikleri ve iletişim bilgileri bu sayfanın üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden Mut otellerini ve otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir ve oteller ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklama istediğiniz Mut oteline ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın