Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Mut Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Mut Otelleri

Mut için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Mut Otelleri - En Uygun Mut Otel Fiyatları

Antik çağlarda Likya Uygarlığının hüküm sürdüğü Mut topraklarında tarihin en önemli savaşları yaşanmıştır.
Mut; Mersin'nin Akdeniz'e kıyısı olmayan iki ilçesinden biridir. Diğeri ise yeni ilçe olan Çamlıyayla'dır. Mut Sertavul Geçidi ile Akdeniz'i İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan yol üzerinde yer almaktadır.

Mut tam bir Yörük şehridir. Öyle ki Yörük Festivali bile yapılmaktadır. Mut kaysısı ile de oldukça ünlüdür. Yıl içerisinde Mut'a yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. Gelen bu turistlerin birçoğunu bağlantı yolundan Akdeniz'e inenler oluşturmaktadır. Mut'a gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller bulunmaktadır.

Mut otelleri kategorisinde hizmet veren otelleri; kent otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar olarak listeleyebiliriz. Mut otelleri en yoğun dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Özellikle de Sertavul Yaylası'na gelenler konaklamada Mut otelleri kategorisinde yer alan otelleri tercih etmektedir.

Mut kültür turizmi ile ve yaz aylarında yayla turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple de Mersin Mut otelleri kategorisinde yer alan otellerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz erken rezervasyon yaptırmalarıdır.

Mut otelleri, otel fiyatları, otellerin özellikleri, fotoğrafları ve iletişim bilgileri bu yazının hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden tüm Mut otellerini ayrıntılı olarak inceleyebilir ve oteller ile iletişime de geçebilirsiniz. Hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Mut kayısısı ve yeni yeni ticari faaliyet yatırımlarının arttığı zeytinleri ile öne çıkmaktadır.
Mut, Akdeniz Bölgesi'nde, Mersin'nin denize kıyısı olmayan iki ilçesinden biridir. Diğeri ise yeni ilçe olan Çamlıyayla'dır. Mersin Merkez'e yaklaşık 165 kilometre mesafede yer alan Mut, Mersin-Karaman ana ulaşım yolu üzerinde, Mersin'in kuzey batısında kurulmuştur. Mut, kuzeyde Karaman, doğuda Silifke, batıda Ermenek ve güneyde Gülnar ile komşudur. Toros Dağları eteğinde bulunan ve Sertavul Geçidi'nin ilçe sınırları içerisinde olması, Mut'un tarihler boyunca önemli bir jeopolitik konuma sahip olmasını sağlamıştır.

Mut'a yıl içerisinde gerek tarihi gerek iş için gerekse de düzenlenen kültür festivallerinden dolayı pek çok yerli ve yabancı turist gelmektedir. Gelenlerin ise konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir. Hizmet veren bu oteller içerisinde; yıldızlı oteller, kent otelleri, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar listelenmektedir.

Mut otel fiyatları ise kış aylarında yaz aylarına oranla daha ekonomik olmaktadır. Kültür turizmi ve yayla turizminin gelişmiş olduğu Mut, yaz sezonunda en kalabalık dönemini yaşamaktadır. Bununda etkisiyle Mut otel fiyatları yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta daha çok artmaktadır. Mut otel fiyatları üzerinde görülen bu artıştan müşterilerin olumsuz yönde etkilenmemeleri amacıyla kimi oteller erken rezervasyon kampanyaları düzenlenmektedir. Erken rezervasyon kampanyaları ile de Mut otel fiyatları yaz sezonu dahi olsa daha ekonomik olmaktadır.

Mut otelleri, Mut otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, özellikleri ve iletişim bilgileri bu sayfanın üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden Mut otellerini ve otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilir ve oteller ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklama istediğiniz Mut oteline ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Mut Hakkında
Kayısısı ve eriği ile ün yapmış olan Mut ilçesi, İç Anadolu Bölgesi ile Akdeniz'i birbirine bağlayan yüksek bir noktada kurulmuş tarihi bir ilçedir.
Mut, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Mersin ilinin tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bir ilçesidir. Torosların yükseklerinde bulunan bir ilçe doğusunda Silifke, batısında Ermenek, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Gülnar ilçeleri ile komşudur. Tarihi oldukça eskilere dayanan Mut ilçesi Toros Dağları eteklerinde, Göksu Nehri kıyılarında kurularak genişlemiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi'ne aday gösterilen Alahan Manastırı bu ilçenin sınırları içerisindedir.

Yörük göçebe toplulukları son 300 yıl içinde sayıları azalsa da bölgede görülmeye devam etmektedir. İlçe ekonomisi çoğunlukla tarıma az da olsa küçük baş hayvancılığa dayanmaktadır. Tarımda adından sıkça söz ettirin Mut; kayısısı, eriği, zeytini ve zeytinyağı ile meşhurdur. Hatta sezonun ilk eriği Mut ilçesinden tüm yurda dağılır.

Mut kayısısı o kadar ünlü ki her yıl adına festivaller bile düzenlenmektedir. Mut diğer adıyla Karacaoğlan Festivali, ilçenin tarımsal, sosyal, sanatsal özelliklerinin ülke genelinde ve yurtdışında tanıtılması ve zenginliklerinin geliştirilmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Mut yaylara ev sahipliği yapmasıyla yayla turizminde öne çıkmaktadır. Özellikle Sertavul Geçidi ve Sertavul Yaylası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Silifke ilçesine olan yakınlığı ile de Mutlular denize kolayca erişmektedirler.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın