Karaağaç bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Karaağaç Aktiviteleri

Çamlıklar ve zeytinlikler bir arada harika bir doğa: KaraağaçKaraağaç Görülecek Yerler - Karaağaç En İyi 10 Yapılacak Şey

Çamlıklar ve zeytinlikler bir arada harika bir doğa: Karaağaç
Karaağaç kuzeybatı Ege’de Edremit Körfezi’nde konumlanmış şirin bir köydür. Balıkesir’e bağlıdır.

Karaağaç denilince pek çoğumuzun aklına kuşkusuz ki zeytin ağaçları gelmektedir. Harika bir orman havasına sahiptir bu bölge. Sadece zeytin ağaçları var demek aslında doğru olmaz pek. Etrafındaki pek çok çamlık ve ağaçlarla sizlere kendinizi doğayla tam anlamıyla baş başa hissettirir Karaağaç.

Bu nedenle de aslında Karaağaç’ta belki de yapılacak en keyifli şey doğanın tadını çıkarmak olabilir. Trekking seviyorsanız bölgedeki küçük tepeciklere yürüyüş yapabilirsiniz.

Ege’nin zeytinlerini sevenlerdenseniz mutlaka buradaki zeytinlerin tadına bakmanızı ve hatta sevdiklerinize hediye etmenizi öneririz. Ünü tüm yurda yayılmış olan bu zeytinleri tattığınız zaman damağınıza inanamayacaksınız.

Karaağaç ayrıca 10 kilometrelik bir sahil şeridine sahip. Eğer buraya yazın gitmeyi düşünüyorsanız berrak sularında serinleyebilirsiniz. Karaağaçta pek çok pansiyon ve kooperatif sitenin yanı sıra yazlıklar da bulunmaktadır. Bu konaklama tesislerini günlük veya dönemsel kiralayarak keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Cuma günleri kurulan pazarını gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın