Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kapadokya Balon Turu

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kapadokya Balon Turu Hakkında

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası bir bölgedir. Bu bölgeyi tam anlamıyla görebilmek için düzenlenen balon turları nasıldır, ne zaman hareket ederler, nereleri dolaşırlar bu konular hakkında bilgiler şöyledir; balon turu hava durumuna endeksli yapılmaktadır. 28 derece üzerindeki ve aşırı rüzgarlı günlerde tur düzenlenmemektedir.

Sabah erken saatlerde 5 civarı balonun kalkış noktasında buluşulmakta küçük bir kahvaltının ardından tur başlamaktadır. Balon pilotu ve rehber eşliğinde yapılan turlar 45 dk ve 1 saat 15 dk süren iki ayrı tur şeklindedir.

Balonun herhangi bir yönlendirme mekanizması olmadığı için pilot farklı yüksekliklerdeki rüzgarları arayarak gitmek istediği yöne balonu uçurmuş olur. Balon turunda eşsiz güzellikteki vadiler ve peri bacaları kuş bakışı izlenmektedir. Tur bitimi şarap ile kutlanmakta katılımcılara sertifika verilmektedir.

Kapadokya’ da ya da Göreme, Ürgüp, Uçhisar tatilinizde kaldığınız otel yetkilisinden turlar ve rezervasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Kapadokya Balon Turu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?