Kapadokya Balon Turu

  • Nevşehir / Kapadokya

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası bir bölgedir. Bu bölgeyi tam anlamıyla görebilmek için düzenlenen balon turları nasıldır, ne zaman hareket ederler, nereleri dolaşırlar bu konular hakkında bilgiler şöyledir; balon turu hava durumuna endeksli yapılmaktadır. 28 derece üzerindeki ve aşırı rüzgarlı günlerde tur düzenlenmemektedir.

Sabah erken saatlerde 5 civarı balonun kalkış noktasında buluşulmakta küçük bir kahvaltının ardından tur başlamaktadır. Balon pilotu ve rehber eşliğinde yapılan turlar 45 dk ve 1 saat 15 dk süren iki ayrı tur şeklindedir.

Balonun herhangi bir yönlendirme mekanizması olmadığı için pilot farklı yüksekliklerdeki rüzgarları arayarak gitmek istediği yöne balonu uçurmuş olur.

Balon turunda eşsiz güzellikteki vadiler ve peri bacaları kuş bakışı izlenmektedir. Tur bitimi şarap ile kutlanmakta katılımcılara sertifika verilmektedir.

Kapadokya'da ya da Göreme, Ürgüp, Uçhisar tatilinizde kaldığınız otel yetkilisinden turlar ve rezervasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Herkesin denemesini tavsiye ederim
10

-

Ben daha önce balon turunu denedim, gerçekten herkesin denemesini tavsiye ederim. Rezervasyonumu da www.balloonbooking.net'ten yaptırdım. Gerçekten çok kaliteli bir hizmet verdiler. Eğer sıkıntılı havalarda uçmuyorsanız hiçbir şeyden korkmayın. Gayet güvenli ve gerçekten çok eğlenceli. Size bu konuda yardımcı olabilecek birkaç siteyi paylaşayım. www.balloonbooking.net, www.kapadokyagezileri.com, www.kapadokyagunlukt.. Devamını Göster

3
Kaliteli bir hizmet
10

-

http://www.kapadokyagezileri.com adresinden balon turu için hem çok güzel bir fiyat hem de çok kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

3
Tatmanız gereken bir serüven
10

-

Hayatınızda mutlaka tatmanız gereken bir serüven! Kapadokya tatilimizde http://www.kapadokyabalonturu.org web sitesinden rezervasyon yaptırdık, tur çok güzeldi. Gün doğumunda gökyüzünde Kapadokya da bir başka güzel. Herkese tavsiyemdir.