Kadıköy Merkez Gezilecek Yerler

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kadıköy’ün en elit, en güzide ve en hareketli bölgelerinden biridir Kadıköy Merkez…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kadıköy Merkez Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kadıköy Merkez Tarihi Mekanlar

İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kadıköy'ün en elit, en güzide ve en hareketli bölgelerinden biridir Kadıköy Merkez…
İstanbul'un Anadolu Yakası'nın merkezi olarak görülen Kadıköy'ün merkezi, sosyal yaşamın nabzını tutuyor diyebiliriz. Kadıköy Merkez'de gezilecek yerler neresidir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

Bahariye Caddesi: Trafiğe kapalı olan Bahariye Caddesi'nde çeşitli mağazalar ve sinema salonları bulunuyor. Hafta sonu oldukça kalabalık olan Bahariye Caddesi, Kadıköy Merkez'de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Boğa Heykeli: Kadıköy'ün simgesi olarak görülen Boğa Heykeli, Altıyol'da bulunuyor. Boğa Heykeli'ne sırtınızı vererek, Kadıköy'ün çevresinde bulunan pek çok yere yürüyerek ulaşabilmeniz mümkün.

Kadıköy Barlar Sokağı: Her çeşit eğlence anlayışına hitap eden mekanlarıyla ünlü olan Kadıköy Barlar Sokağı, özellikle akşam saatlerinde keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir yer.

Rıhtım: Kadıköy Meydanı olarak da bilinen Rıhtım, Haydarpaşa Tren Garı ile İnciburnu Feneri arasında yer alan bir sahil şeridi. Rıhtım bölgesi özellikle tarihi yapılarıyla dikkat çeken bir bölge.

Süreyya Operası: Bahariye Caddesi'nde bulunan Süreyya Operası, 1927 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Haydarpaşa Tren Garı: Kadıköy'ün simgelerinden biri olan Haydarpaşa Tren Garı, tarihi dokusuyla belki de en dikkat çekici yapılardan biri.

Kadıköy Osmanağa Camii: Kadıköy Çarşısı'nın girişinde yer alan Kadıköy Osmanağa Camii, Kadıköy'ün en eski camilerinden biri olması nedeniyle oldukça önemli bir yapı.

Balıkçılar Çarşısı: Kadıköy Merkez'de bulunan en cıvıl cıvıl sokaklardan biri olan Kadıköy Balıkçılar Çarşısı'nda, kendinize balık ziyafeti çekebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor.

Kiliseler: Kadıköy Merkez'in tarihi yapıları arasında bulunan Surp Takavor Kilisesi ve Aya Eufemia Kilisesi'de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Haldun Taner Sahnesi: Kadıköy Rıhtım'da bulunan Haldun Taner Sahnesi'nde her yıl şehir tiyatrolarından oyunlar sergileniyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın