Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

İngiliz Koyu

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

İngiliz Koyu Hakkında

Bodrum ve Datça yarımadalarının ortasında kalan Gökova Körfezi’ nde bulunan İngiliz Koyu (İngiliz Limanı olarak da bilinir), çam ağaçlarının gölgesinde kalmış cennet gibi bir yer. Körfezin dalgalı sularının buraya hiç uğramadığı, kimi yerleri sazlık olan bu cennet koy, turkuaz renge sahip deniziyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Akıntı olmaması nedeniyle dibi çamur kaplı olan İngiliz Koyu, Türkiye’ deki iki fiyorttan biri olması sebebiyle de oldukça özel bir yer. İngiliz Koyu’ nun isminin kökü ise ilginç bir hikayeye dayanıyor. I.

Dünya Savaşı sırasında, İngiliz donanmasına ait bir gemi, Rus veya Alman olduğu söylenen gemiler tarafından kaçarken, saklı bir cennet olan bu koya ulaşıyor ve bir süre burada saklanarak, kendisini kovalayan gemileri atlatmayı başarıyor. Bu olayın yaşanmasından sonra ise bu koy, İngiliz Koyu olarak anılmaya başlanıyor.

İngiliz Koyu, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Eğer yolunuz buralara düşerse, bu eşsiz güzellikteki koyu, gezi listenize eklemeyi sakın ihmal etmeyin. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Yorum / Değerlendirme

İngiliz Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?