Heybeliada Görülecek Yerler

Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da birçok ziyaretçiyi ağırlayan Heybeliada, bahriye okulları, tarihi kiliseleri, doğal güzellikleri ve aktiviteleri ile ünlüdür.Heybeliada Görülecek Yerler - Heybeliada En İyi 10 Yapılacak Şey

Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da birçok ziyaretçiyi ağırlayan Heybeliada, bahriye okulları, tarihi kiliseleri, doğal güzellikleri ve aktiviteleri ile ünlüdür.
Adalar ilçesinde Büyükada ile birlikte en çok ziyaret edilen, en popüler olan adadır Heybeliada. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte misafirleri artar, tüm yaz boyu hareketli bir ortama kavuşur. Heybeliada'da yapılacak pek çok güzel aktivite var. Bunlar nedir derseniz, aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Adalar'ın klasiği olan bisiklet turu Heybeliada için de geçerli elbette. Adaya gittiğinizde merkezde bulunan bisikletçileriden bir bisiklet kiralayın ve adayı turlamay başlayın. Harika zamanlar sizi bekliyor...

Heybeliada'yı keşfetmenin bir diğer yolu da tabi ki fayton turu. Yine merkezden bineceğiniz faytonla, muhteşem manzaraları izleyerek ada turu yapabilirsiniz.

Eğer yürümeyi sevenlerdenseniz ve hava da müsaitse, ada sokaklarında keyifli yürüyüşler yapabilir, çam ormanları arasında, bol oksijenli havayı içinize çekerek huzur dolu bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Heybeliada, Prens Adaları içindeki en büyük orman alanına sahip ada. Yemyeşil ormanlardaki piknik alanlarında piknik yapabilir, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Heybeliada merkezinde bulunan balık restoranlarından birinde lezzetli bir yemek yiyebilir, rakı balık yapabilir, yine merkezdeki cafelerden seçtiğiniz birinde bir kahve molası verebilirsiniz.

Eğer mevsim uygunsa adanın koylarında ve plajlarında denize girebilirsiniz.

Heybeliada'da gezilecek pek çok tarihi yapı bulunuyor. Heybeliada Sanatoryumu, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Ayios Nikolos Kilisesi, Aya Triada Manastırı ve Aya Spridon Manastırı, Süslü Mezar bu tarihi yapılardan bazıları.

Eğer müze gezmeyi seviyorsanız İsmet İnönü Evi'ni ve Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi'ni de gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın