Gurs Vadisi

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gurs Vadisi Hakkında

Güneydoğu’nun içinde gizlenmiş bir cennet olan Gurs Vadisi Mardin-Kızıltepe sınırları içerisindedir. Turistik bir değer taşıyan; fakat turizm açısından fazla gelişememiş olan Gurs Vadisi, keşfedilmeyi ve tüm güzelliğini göstermeyi bekliyor. Bu vadi pek bilinmese de gidip görenleri gerçekten kendine hayran bırakıyor. Özellikle bölgenin yerli halkı, sıcak ve boğucu havalardan kaçıp Gurs Vadisi’ne gelmektedir. Merkezlerde hava sıcaklığı 45-50 dereceyken, vadide sıcaklık 30 dereceye kadar düşüyor. Gurs Vadisi’ni Mardin gezinizde kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. Vadinin içindeki dere yatağı ve şelaleleri gerçekten unutulmayacak güzellikte. Tam bir dinlenme alanı olan bu bölge Kızıltepe ilçesine sadece 7 kilometre uzaklıktadır ve vadide 12 köy bulunuyor. Mor Yakup Kilisesi’ni, Zinciriye Medresesi\’ni, Mor Mihail Kilisesi’ni, Kırklar Kilisesi’ni, Kasımiye Medresesi’ni ve Dara Harabeleri’ni gezdikten sonra Gurs Vadisi’ne gidip yorgunluğunuzu üzerinizden kolaylıkla atabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Gurs Vadisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
05.03.2018
Nurullah Örnek
Doğasıyla muhteşem
Mardin’e gelip de Gurs Vadisi’ne uğramayan büyük bir pişmanlık yaşar. Doğasıyla muhteşem bir yer. Gelip görmeniniz tavsiye ederim.
5/5 Mükemmel
05.03.2018
Nurullah örnek
Doğasıyla muhteşem
Mardin’e gelip de Gurs Vadisi’ne uğramayan büyük bir pişmanlık yaşar. Doğasıyla muhteşem 1 yer. Gelip görmeniniz tavsiye ederim.

Konum

Haritada gör