Fethiye Kalesi

+ 5 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Fethiye Kalesi Hakkında

Muğla’nın turistik ilçelerinden Fethiye’de yüksek bir tepe üzerinde yer alan Fethiye Kalesi, merkeze yaklaşık 3 km mesafede konumlanmaktadır. Kalenin yapılış tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte bazı kaynaklarda Rodos Şövalyeleri tarafından 15. yy’da onarılıp yeniden inşa edilmiş olabileceğinden bahsedilmektedir. Kalede üzerinde tarihi hakkında bir bilgi içermeyen birkaç eski yazıya ve bir sarnıca rastlamanın dışında çok fazla kalıntı bulunmamaktadır. Likya döneminden kalan ve kayalara oyulmuş mezarlardan oluşan Amintas Kaya Mezarları’nın hemen sağ tarafında yer alan Fethiye Kalesi, aynı zamanda muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Fethiye’nin ayaklarınızın altında olduğu kale manzarası bu nedenle gerek yerli gerek yabancı ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yönlerinden biridir. Siz de bünyesinde onlarca aktivite, konaklama seçeneği ve plaj bulunan bu ilçeyi ziyaretiniz sırasında oldukça kolay ulaşım olanaklarına sahip Fethiye Kalesi’ni planınıza dahil ederek keyifli bir gün geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Fethiye için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Fethiye otelleri adresini ve Fethiye gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Fethiye Kalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
09.02.2019
Misafir
Fethiye kuş bakışı görünüyor
Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Fethiye’yi kuş bakışı görüyorsunuz. Kale ile ilgili açıklayıcı bir bilgiye rastlayamadım.
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Misafir
Fethiye Kalesi
[url= http://fethiye.neredekal.com/otel-fiyatlari/] Fethiye otel fiyatları[/url] çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun. [url= http://fethiye.neredekal.com/otelleri/] Fethiye otelleri[/url]nden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Misafir
Fethiye Kalesi
Bu yaz [url= http://fethiye.neredekal.com/otelleri/] Fethiye otellerinde tatilinizi geçirme planınız varsa, gezi listenizin en başına Fethiye Kalesi'ni eklemeyi sakın unutmayın. Üstelik Fethiye otel fiyatları oldukça uygun.
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Ece Kaya
Fethiye Kalesi
Bu yaz [url= http://fethiye.neredekal.com/otelleri/] Fethiye otelleri[/url]nde tatilinizi geçirme planınız varsa, gezi listenizin en başına Fethiye Kalesi\'ni eklemeyi sakın unutmayın. Üstelik Fethiye otel fiyatları oldukça uygun.