Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Eriklice
Eriklice - Görsel 1
Eriklice - Görsel 2
Eriklice - Görsel 3
Eriklice - Görsel 4
5 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Eriklice Hakkında

Temiz ve berrak suyu ile küçük ve tatlı bir yer olan Eriklice Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunuyor. Tarihi çok eskilere dayanan köy tertemiz denizi ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Köyde yaşayan yerel halkın büyük çoğunluğunun Selanik göçmeni olduğu biliniyor. Köyde yaşayanlar geçimlerini zeytin ve üzümden sağlıyorlar. Küçük olmasına rağmen içerisinde yaşayan insanları ve temiz denizi ile gelenlerin yerleşmek isteyeceği bir yer. Sevdikleriniz ile beraber sabah denize girebilir ve akşam olunca sahilde oturup sohbet edebilirsiniz. Şarköy’e 10 dakika mesafede olması köy için büyük bir avantaj. Eriklice bilgi almak isterseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz. Nüfusu 982 kişiden oluşan köy sessiz sakin bir tatil yapmak için aranılan yerlerden. 

Denizin kokusu ile birleşen temiz hava insana adeta huzur veriyor. Hem Şarköy’e çok yakın olması hem de bu kadar sakin olması insanları etkileyen bir özelliği. Köydeki oyun havaları Rumeli havalarını andırsa da oldukça farklı oluyor. Eski kültürlere ait özellikler taşıyan Eriklice eskiden Iraklitsa, Hereklesia ve Raklıca gibi isimlerle anılıyor. Eriklice, kale ve kilise gibi eski yapıların kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor. İnanılan bir anlatıya göre Eriklice Hades tarafından özel bir iksir içirilmesi sonucu yarı ölümlü biri olan Herakles Zeus ve Alkmene’nin oğlu ve Eriklice Köyü Herakles’e adanmış olan bir yer oluyor. Aynı zamanda şehirde kubbeli mezar olarak adlandırılan bir Tümülüs mevcut bu Tümülüs’ ün ise Traklardan kalma olduğu düşünülüyor.

Eriklice Özellikleri

Az nüfusu sessiz ve sakin bir yapısı ile insanı kendisine çeken Eriklice, insanın kendisine yönelmesini ve iç sesine kulak vermesini sağlayan bir yer. Marmara iklim özelliğini taşıyan Eriklice, karasal iklim tipi gösteriyor. Çok fazla kültürü bünyesinde barındıran Eriklice çeşit çeşit yöresel yemeklere de ev sahipliği yapıyor. Aileniz ile sessiz, sakin, denize yakın ve tarihi bir yerde tatil yapmak istiyorsanız Eriklice tam size göre bir yer. Beldede akşamları canlı müzik dinleyebileceğiniz veya eğlenebileceğiniz bir yer yok. Onun yerine birkaç şirin çay bahçesinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Şarköy'de bulunan plajların çoğunluğu mavi bayrak sahibi olan kumsallardan oluşuyor. Böylece temiz ve güvenilir bir suya sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Sizlerde Eriklice’ ye gitmek istiyorsanız Eriklice yorumlar kısmından daha önce bölgeye giden kişilerin yorumlarını okuyabilir ve kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. konaklamayı düşünürseniz Şarköy Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Eriklice’ye Nasıl Gidilir?

Temiz doğası samimi ve güler yüzlü insanları ile görenleri kendine hayran bırakan köy aileniz veya sevdikleriniz ile gidebileceğiniz ve gönül rahatlığı ile tatil yapabileceğiniz yerlerden biri. Eriklice’ye giderek yeni anılar biriktirebilir ve kendinize vakit ayırabilirsiniz. Eriklice köyü Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı bir yer oluyor. Tekirdağ merkeze 94 kilometre uzaklıkta bulunan köy Şarköy ilçesine 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şarköy ilçesine yaklaşık 10 dakika mesafede bulunan köye ulaşım imkânı bulunuyor. Eriklice yol tarifi için, Tekirdağ’dan Şarköy’e otobüs yolculuğu yapabilir sonrasında Eriklice’ ye geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra köye kendi aracınız ile de ulaşım sağlamanız mümkün. Yol üzerinde bulunan tabelaları takip ederek veya sitemizde bulunan Tekirdağ Eriklice konumundan faydalanarak kısa bir süre içerisinde bölgeye varabilirsiniz. Eriklice’de sıkıldığınız takdirde Şarköy’e gidebilir, ilçede bulunan lunapark, çeşitli alışveriş dükkânları ve dövme yapan yerlerde keyifli vakit geçirebilir ve eğlenebilirsiniz. Eriklice çocuklu ailelere, çiftlere ve kalabalık gruplara uygun bir alan. Eriklice ye gelerek sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilir, kafanızı dinleyebilir, denize girebilir veya sahilde eşsiz güzelliği seyredebilirsiniz. Daha önce hiç Eriklice ye gitmediyseniz Eriklice yorumları kısmından fikir sahibi olabilir veya Eriklice hakkında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Şarköy Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
Eriklice
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?