Erfelek Şelaleleri

+ 6 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
12 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Erfelek Şelaleleri Hakkında

Sinop il sınırları içerisinde cennetten bir parça gizlenmiş olan Erfelek Şelaleleri, Karadeniz’i anlatan bir doğal güzelliktir. Turizm açısından son zamanlarda yoğun ilgi görmektedir ve Karadeniz turları sırasında uğrak yerlerinin arasına girmiştir. Merdiven şeklinde akan suları kademe kademe içinize işler ve etkisi uzun süre devam eder. Yüzmeye elverişli göllerinde bulunduğu şelalenin etrafına kamp yapabilme imkanınız da bulunmaktadır. Doğayla iç içe kalıp şehrin kalabalığından kurtulup sakin bir yer arıyorsanız Efelek Şelaleleri tam da aradığınız bir bölgedir. Karadeniz turlarına katılıp bu eşsiz doğa harikasını görebilir ve inanılmaz güzel zaman geçirebilirsiniz. Bu arada Sinop\’taki İnaltı Mağarası\’nı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
12 değerlendirme
Erfelek Şelaleleri
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
19.03.2018
özge
Muhteşem bir yer
Huzur veren, sakinleştiren muhteşem bir yer. Fakat sakin bir zamanda gitmenizi öneririm.
5/5 Mükemmel
21.08.2017
Burcu
Trekking için ideal
Yürüyüşe alışık olan, tam bir trekking yapmak isteyenler için harika, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Ama yağmurdan sonra değil de kuru günde gidin.
4/5 Mükemmel
06.07.2017
Eda Köksal
Ağaç ev gibi mekanlar var
Görülmeli. Piknik alanı ve hazır yiyebileceğiniz nokta var. Takım şelalelere çıkmak için 40 dk ya da daha fazla merdiven çıkmanız gerekiyor. 6 yaştan küçük çocukla oraya çıkmak kolay değil. Ama merdivenler hep orman içinde. Serin bir parkur. Girişte bir şelale var. Çıkmaya üşenenler için : ) Şelale yanında değirmen mevcut. Merdivenler 9. kata gelince serinleyip çay ayran vs içebileceğiniz ağaç ev gibi mekan var. Daha sonra 19 kat daha çıkıyorsunuz. : ) Yol boyu dereler var. Gidip gezilmeli.
5/5 Mükemmel
12.08.2016
Esma Demirbağ
Saklıkent ile yarışır
Kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer. Yolu kötü yorumlarına aldanmayın hiç kötü değil, derenin içinden gidiyorsun, harika fotoğraflar çekiliyor, ayrıca çok serin. Piknik yapmak isteyenler için yerler mevcut. Antalya Saklıkent kanyonu ile yarışır.
5/5 Mükemmel
07.07.2016
Ümit
Doğa harikası
Doğa harikası, mükemmel bir yer.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör